Kolumbia suursaatkond kinkis TÜ hispaania filoloogidele 150 raamatut

Kolumbia suursaatkond Varssavis tunnustas Tartu ülikooli kui Eesti hispaania õpingute keskust ning kinkis hispaania filoloogidele ligi 150 raamatut. Koostöö laiendamise eesmärgil esineb esmaspäeval, 4. novembril kell 14.00 Tartu ülikoolis (Ülikooli 17-209) Nobeli kirjanduslaureaadi Gabriel García Márqueze kolumbialasest biograaf Dasso Saldívar, kes kõneleb hispaaniakeelses loengus kuulsa kirjaniku elust ja loomingust.

„Kolumbia suursaatkonna poolt tehtud kingitus on kahtlemata Tartu ülikoolile väga väärtuslik,“ sõnas TÜ maailmakirjanduse professor Jüri Talvet. „See aitab meie hispaania filoloogia eriala nii kõige otsesemas mõttes kui ka laiemalt, sest lisaks hispaania keele ja kirjanduse uurijatele saavad nüüd tuge ka need, keda paelub Ladina-Ameerika kultuuri avar valdkond.“ Raamatute väljaandja on Kolumbia prestiižikaim filoloogiline teadusasutus - Caro y Cuervo instituut. See asutati 1942. aastal eesmärgiga hoolitseda hispaania keele arenemisvõimelise seisundi eest Ladina-Ameerikas.

1975. aastast alates Hispaanias elava, nii kirjandusajakirjade kaastöölisena kui ka teleajakirjanikuna tegutsenud Dasso Saldívari monograafia „García Márquez – teekond lättele“ (1997) on saanud laia rahvusvahelise tähelepanu osaliseks, see on tõlgitud hiina, inglise, korea, prantsuse, hollandi, saksa, poola, kreeka, portugali ja araabia keelde. „Loengul Tartu ülikoolis ta oma teost lähemalt tutvustabki,“ ütles Talvet.

Dasso Saldívari loengu juhatavad sisse TÜ hispaania filoloogia eriala juhataja, maailmakirjanduse professor ja García Márqueze novellide eesti keelde tõlkija Jüri Talvet ning Kolumbia suursaatkonna esimene sekretär Libardo Ospina-Pinto. Kohtumisest Dasso Saldívariga on samuti lubanud osa võtta kolumbia kirjaniku proosaloomingu tunnustatud eesti keelde vahendajad Ruth Lias ja Marin Mõttus.

Lisainfo: Jüri Talvet, TÜ maailmakirjanduse professor, tel: 737 5350, e-post: juri.talvet@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja