Kommunikatsiooniteemalistel koolitustel jagatakse teadmisi ühiskonnas toimunud suhtlemisviiside muutustest

Tartu Ülikooli suveülikooli raames saab osaleda mitmetel kommunikatsiooniteemalistel koolitustel, kus jagatakse uusimaid teadmisi ja arutletakse viimastel kuudel ühiskonnas toimunud suhtlemisviiside muutuste üle.

Koolitusi viib läbi tunnustatud praktik ja koolitaja Kadri Ugur, kes on kriisikommunikatsiooni alaseid teadmisi jaganud õppijatele enam kui 20 aastat.

„Hiljutine pandeemia tõi endaga kaasa suhtlemismudelite muutuse. Sotsiaalses isolatsioonis olles pidi igaüks ise toime tulema ka meediasõnumite tõlgendamisega. Nii ajakirjanduse kui sotsiaalmeedia funktsioonid igapäevaotsuste tegemisel muutusid suuresti, kuna otsuse iga konkreetse sõnumi tõsiseltvõetavusest tegi igaüks ise. Kriisiolukorras on kriitilise meediakasutuse oskus kohati lausa elulise tähtsusega,“ toob Kadri Ugur välja põhjused, miks osaleda tema koolitustel.

Täiendusõppehuvilised saavad juba 15. juunil tulla veebipõhisele koolitusele „Kriitiline meediapädevus kriisiolukorras”. Järgmine koolitus „Edukas suhtlemine kui multimodaalne meistritöö: keelte ja meelte koosmõju tähendusloomes” toimub 17. augustil Tallinnas ning 24. augustil saab osaleda kursusel „Selge sõnumiga iga sihtrühmani: kuidas vormistada oma sõnum adressaadile arusaadavaks?”, mis toimub Tartus.

Kommunikatsiooniteemalised täienduskursused on osa Tartu Ülikooli suveülikooli programmist. Suveülikooli kursustega on võimalik tutvuda ja liituda aadressil ut.ee/suveulikool.

Lisateave: Esta Pilt, TÜ elukestva õppe keskuse täiendusõppe programmijuht, 737 5560, esta.pilt@ut.ee