Konverents "Eestikeelne ülikool" keskendub eestikeelsele teadusterminoloogiale

Rahvusülikooli 90. aastapäevale pühendatud konverentsil esinevad erie valdkondade teadlased-õppejõud, kes teevad ettekandeid oma eriala terminoloogiast – selle hetkeseisust, kujunemisest ja tulevikuväljavaadetest. Muuhulgas räägitakse loodusteadusest, meditsiinist ja tehnikast.

"Need kõik on väga tähtsad valdkonnad, kus ilma emakeelse erialase sõnavarata hakkama ei saa," ütles Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja Peeter Päll. "Kui me mõnel alal ei saa täisväärtuslikult emakeeles rääkida, tähendab see, et võime eesti keele jaoks terved valdkonnad kaotada ning pikapeale kaob ka eesti keele maine."

Lisaks käsitletakse eesti keele võimalusi teadustöös ja arutletakse eestikeelse teadusülikooli ning oskuskeele korraldust tänapäeva Eestis. "Peamiselt on see ülevaade ja arutelu sellest, kuidas eestikeelset terminoloogiat edasi arendada," ütles Päll. "Näiteks Cornelius Hasselblatt Groningeni Ülikoolist räägib, millised paistavad eesti keele võimalused väljaspoolt vaatajale."

Konverentsil esinevad teadlased Tallinna Tehnikaülikoolist, Eesti Keele Instituudist, Tervise Arengu Instituudist, Eesti Terminoloogia Ühingust, Tartu Ülikoolist ja Groningeni Ülikoolist.

Konverentsi kavaga saab tutvuda aadressil /658195

Rahvusülikooli 90. aastapäeva ürituste kava on saadaval internetilehel www.ut.ee/rahvusulikool90

Lisainfo: Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja, tel 55 659 551, e-post: peeter@eki.ee.

Mehis Tuisk
pressiesindaja