Konverents "Ühiseid väärtusi hoides" paneb mõtlema eestlaste identiteedile

Konverentsil tutvustatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi algatatavat riiklikku väärtusarendusprogrammi, mille keskmes on noorte väärtuskasvatus. Programmiga taotletakse pööret akadeemiliste teadmiste keskselt koolilt väärtustekesksele koolile.

"Teadmiste ja oskuste edastamise kõrval on väga tähtis ka see, milliseid hoiakuid noored omandavad. Õpetaja roll väärtuste kujundajana vajab sügavamat mõtestamist ja metoodiliste aluste läbitöötamist," kirjeldab väärtuste arendamise tähtsust konverentsi peakorraldaja ning TÜ eetikakeskuse juhataja prof Margit Sutrop.

Konverentsil tutvustatakse Soome ja USA väärtuskasvatuse programmilisi seisukohti ja arutatakse selle üle, millist väärtusarendust vajab Eesti. Konverentsi eesmärk on kaardistada Eesti ühisväärtused, analüüsida probleeme nende hoidmisel ja võimalusi, kuidas saaks väärtusarendusega senisest sihipärasemalt tegelda. Korraldajad soovivad panna inimesi mõtlema sellele, mis on need üldinimlikud, rahvuslikud ja Euroopa ühisväärtused, mis on aluseks meie erinevatele identiteetidele nii inimese, eestlase kui ka eurooplasena, ja kuidas vältida nende väärtuste konflikti sattumist.

Konverentsil käsitletakse väärtuste olemust, põhiseaduslikke ja maailmavaatelisi väärtuseid, eestlaste väärtuspilti ning väärtuseid hariduses. Arutlevad ning lahendusi otsivad Tõnis Lukas, Jüri Adams, Marju Lauristin, Andres Põder, Enn Soosaar, Jaan Männik, Airi-Alina Allaste, Jaana Vasama, Merle Schwartz ja Margit Sutrop.

Konverents on pühendatud Eesti Vabariigi 90. aastapäevale.

Info ning registreerumine http://www.eetika.ee.

Lisainfo: Triin Pisuke, TÜ eetikakeskus projektijuht, 56 221 186

Ande Etti