Konverentsil võetakse kokku aasta geneetikas

14.-15. detsembril 2015 toimub Eesti Biokeskuses Tartu ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituudi, Eesti Biokeskuse ja Eesti Geenivaramu aastakonverents. Pika ajalooga konverents võtab kokku valdkonna selle aasta olulisemad saavutused ning pakub huvitavaid ettekandeid külalisesinejatelt.

TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi direktor prof Toivo Maimetsa sõnul seisneb konverentsi tähtsus eelkõige selles, et põhilised ettekandjad on doktorandid, kes valiti esinemiseks välja tiheda konkurentsi alusel. Konverents annab doktorantidele võimaluse rääkida suuremale kuulajaskonnale lahti oma doktoritöö käigus esile kerkinud olulisi küsimusi.

Külalisesinejatena astuvad üles Helsingi ülikooli biotehnoloogia instituudi teadur Jaan Olle-Andressoo, TÜ füüsika instituudi direktor prof Jaak Kikas, TÜ sotsiaal- ja haridusteaduskonna dekaan prof Jaanus Harro ning TÜ bio- ja siirdemeditsiini instituudi vanemteadur Hendrik Luuk.

Selle aasta konverentsi korraldab TÜ rakubioloogia õppetool prof Toivo Maimetsa juhtimisel. Konverentsi toetajatena löövad kaasa mitmed valdkonna ühingud, Genoomika tippkeskus ja biotehnoloogia firmad.

Aastakonverentsi korraldamise traditsioon sai alguse 1986.aastal, kui asutati Eesti Biokeskus. Aastast 1990, mil asutati Molekulaar- ja rakubioloogia instituut, peetakse kahe asutuse ühiseid aastakonverentse. Hiljem tuli juurde ka TÜ Eesti Geenivaramu.

Konverents toimub Eesti Biokeskuse auditooriumis 105, Riia 23b/1 ning konverentsi töökeeleks on inglise keel.

Loe konverentsi kohta lähemalt: http://www.tymri.ut.ee/et/2015-13

Lisainfo: prof Toivo Maimets, TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi direktor, tel: 7375028, e-post toivo.maimets@ut.ee