Koolinoored kingivad Eesti Vabariigile 100. aastapäevaks taimevaramu

Esmaspäeval, 11. detsembril kell 14.00 avatakse Tartu ülikooli loodusmuuseumis näitus „Eesti taimevaramu“, mis on koolinoorte kingitus Eesti Vabariigile 100. aastapäevaks.

Eesti taimevaramu loomises osales 69 õpilast ja 13 õpetajat Hiiumaast Valgamaani. Noored kogusid suvel oma kodu ja kooli ümbrusest kokku 159 liigist taimi ja valmistasid neist herbaariume. Näitus tutvustab nii noorte kodukandi taimestikku kui ka nende panust teadusesse.

Kogutud materjali säilitatakse Tartu ülikooli loodusmuuseumi botaanikakogudes ja andmeid portaalis eElurikkus. Tulevikus saavad teadlased taimevaramut kasutades uurida, millised muutused toimuvad meie looduses pikemal ajaperioodil.

„Alles siis, kui hakkasime täpsemalt vaatama, märkasime, kui palju erinevaid taimi on väikesel maa-alal ja kui väheseid neist me tunneme. Kõik ei olegi lihtsalt hein või muru või lill,“ tõdesid kingituse tegemises osalenud Kääpa põhikooli õpilased.

Näitus „Eesti taimevaramu“ jääb Tartu ülikooli loodusmuuseumis avatuks 31. märtsini 2018. Projekti kohta saab rohkem infot EV100 veebilehelt.

Eesti taimevaramu idee algatasid Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Kaasa aitasid Eesti loodusmuuseum, Tallinna botaanikaaed, Eesti maaülikool ja Keskkonnaamet. Projekt viidi ellu koostöös sihtasutusega Kodanikuühiskonna sihtkapital ja EV100 korraldustoimkonnaga.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info tähtsa aastapäeva ettevalmistuste ja sündmuste kohta EV100 üldiselt kodulehelt.

Lisainfo: Eva-Liisa Orula, Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia ürituste koordinaator, 737 6078, eva-liisa.orula@ut.ee