KOOSTÖÖ ÕPPEKAVADE ARENDAMISES JÕUAB UUELE TASEMELE

Lepingule kirjutavad alla haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo. Õppekavade rakendamiseks ja monitooringuks vajalike uuringute alast lepingulist koostööd jätkatakse vähemalt 2010. aastani, kusjuures Tartu Ülikooli strateegiliseks ülesandeks jääb ülikoolile vajaliku akadeemilise kompetentsi ja rahvusvahelise koostöövõrgustiku väljaarendamine õppekavaalaste uuringute ja õpetajakoolituse alal.

Tartu Ülikooli rektori prof Jaak Aaviksoo hinnangul aitab selline tööjaotus riikliku õppekava uue versiooni väljatöötamisele kõige enam kaasa. Jaak Aaviksoo täpsustab: "Mul on hea meel, et senised vaidlused on lõppenud ja ülikool saab sellesse protsessi anda oma sisulise ja väärika panuse. Tervitame Riikliku Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuse määramist õppekava arendamise koordineerijaks, mis peaks koostöö tulemusena tagama selles valdkonnas kõige stabiilsema arengu".

Minister Mailis Repsi sõnul on sellise kokkuleppe alusel loota, et uus ja korrastatud õppekava saab olema eelkäijatest koolirakenduslikum ja selline, mis toetab õpilase isiksuse arengut, koolide omanäolisust ja õpitöö tulemuslikkust nii eesti kui ka vene õppekeelega koolides. Minister hindab kõrgelt Tartu Ülikooli juhtkonna konstruktiivset suhtumist ja loodab uue õppekava edukat rakendamist 2007. aastal.

Käesoleva aasta oktoobris on plaan korraldada konverents, et tutvustada õppekavaarenduse alast tegevust ning koostöös valminud õppekava projekti. Konverentsile eelneb õppekava projekti avalik arutelu.

NB! Lugupeetud ajakirjanikud! Olete oodatud reedel, 26. augustil kell 13 Haridus- ja Teadusministeeriumisse lepingu allkirjastamisele. Lepingu sõlmimise järel vastavad minister Mailis Reps ja rektor Jaak Aaviksoo ajakirjanike küsimustele.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht