Kultuuriderikas Tartu tutvustab värvikat Indiat

Tartu on rahvusvaheline linn ning koduks üle tuhandele siin õppivale ja töötavale toredale ja andekale inimesele maailma eri paigust – see teeb Tartust väga kultuuriderikka linna. Tutvustamaks Tartus elavate ja tegutsevate kultuuride esindajaid, kutsuvad Tartu ülikool ja Tartu loodusmaja kõiki huvilisi üritustesarjale „Kultuuriderikas Tartu“.

Kultuuriõhtud toimuvad oktoobrist maini Tartu loodusmajas (Lille 10) ning annavad võimaluse põnevaks sissevaateks erinevate riikide ja kultuuripiirkondade inimeste ilmavaatesse, kommetesse, kunsti ja loodusesse.

Sarja esimene kultuuriõhtu „Sanskriti“ toimub 16. oktoobril kell 19-22 ning keskendub värvikale Indiale. Sel õhtul tutvustavad Tartu ülikooli töötajad ja üliõpilased Nepaalist oma riigi mitmekesist kultuuri, kombeid, pidustusi ning etnilisi riideid.

Näha saab pilte põnevatest kultuuri- ja loodusvaatamisväärsustest. Kultuuriprogrammi osaks on ka suupisted ning india tee (chai). Kes soovib, saab selga proovida ning lasta end fotole jäädvustada India rahvuslikes riietes – sari, niudevöö, turban. Mälestuseks  võib lasta end kaunistada hennatätoveeringuga või bindikaunistusega.

Õhtu juhatab sisse Tartu ülikooli kultuuriteaduste ja kunstide instituudi juhataja ja eesti ja võrdleva rahvaluule professor Ülo Valk.

Oodatud on kõik huvilised. Õhtu on inglise keeles eestikeelsete selgitustega. Osalustasu on 5 eurot, alla 10-aastased lapsed on teretulnud tasuta. Kuna kohtade arv on piiratud, siis palume tasuda osavõtumaks ja registreerida end esimesel võimalusel, ent hiljemalt 14. oktoobril.

Rohkem infot leiad ürituse kodulehelt.

Üritust korraldavad Tartu ülikooli personaliosakond ja Tartu loodusmaja.

Lisainfo: Sirli Urbas, Tartu ülikooli personaliosakond, üritustesarja korraldaja, e-post: sirli.urbas [ät] ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja