Läänemere maade ajaloolased kõnelevad kultuuriakadeemias rahvuslikust käsitööst

Konverentsil räägivad oma töödest arheoloogid Jaana Riikonen Soomest ja Irita ´eiere Lätist ja Viktoria Holmqvist Rootsist. Lisaks jagavad oma teadmisi Rootsi käsitööline ja tekstiiliuurija Leena Hammarlund ning tekstiilikunstnik ja Boråsi Ülikooli doktorant Martin Ciszuk. Enamikul esinejatest on lisaks ajalooharidusele ka käsitööalane ettevalmistus. Mis sellisest kooslusest sünnib ja kuidas käsitöö ning teadus üksteist vastastikku toetavad, saab kuulda ja näha ettekannete käigus.

Käsitlemist leiavad Soome ja Läti muinasaegsed arheoloogilised rõivaleiud ning rekonstruktsioonid, 14. sajandi Pomerania Eriku kõlavöö, Shetlandi 17. sajandi rabaleiu rekonstruktsioon ja 18. sajandi trükitud puuvillaste ja koekirjaliste siidkangaste rekonstrueerimine ning kasutamine rõivastuses. Mitmete esinejate ettekanded on illustreeritud tekstiilinäidistega. Konverentsi ajal saab Pärimusmuusika Aidas tutvuda Eesti arheoloogiliste rõivarekonstruktsioonide valikuga.

Konverents toimub Tartu Ülikooli baasfinantseeritava teema PP2VK08906 toel ja on kõigile osalejatele tasuta. Kuulama on oodatud kõik käsitöö- ja ajaloohuvilised. Konverentsi töökeel on inglise keel.

Konverentsi täpsem kava ja info: http://www.kultuur.edu.ee/konverents

Lisainfo: Ave Matsin, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna juhataja, tel 435 5259, e-post: ave.matsin@kultuur.edu.ee.

Mehis Tuisk
pressiesindaja