Lembit Rändi stipendiumi pälvis TÜ maalikunsti tudeng Mihkel Ilus

Lembit Rändi stipendiumi antakse Tartus välja aastast 1995. Stipendium on asutatud kunstniku õe Sigrid Wahtriku poolt kunsti edendamiseks Tartus ja sellele saavad kandideerida Tartu Ülikooli juures juures maalikunsti õppivad üliõpilased. Varasematest stipendiaatidest on meie kunstimaastikul tunnustust pälvinud Evelyn Müürsepp, Toomas Mürk, Madis Kuningas, Maris Palgi, Kadi Kängsepp, Helina Loid, Peeter Krosmann jt.

Lembit Ränd (1921 – 1994) õppis kunsti Võerahansu eraateljees ja Pallases ning hiljem Rootsis, Prantsusmaal ja Mehhikos. Alates 1951. aastast elas ja töötas kunstnik Kanadas. Tema looming lähtub traditsiooniliste maaliliste väärtuste hindamisest ja on leidnud tunnustamist nii Eesti kultuuriruumis, kui ka laiemalt.

Lisainfo: Vano Allsalu, info@kunstikeskus.ee

Anneli Maaring