Loodusteadlane räägib pagulastest loomariigis

Tartu ülikooli loodusmuuseumis jätkub üritustesari „Õhtu loodusteadlasega“. Kolmapäeval, 7. oktoobril räägib TÜ loomaökoloogia teadur Tuul Sepp pagulastest loomariigis ja küsib, kas rändavaid loomi saab nimetada mugavuspagulasteks.

„Oma kodu on oluline paik igale loomale, nii nelja- kui ka kahejalgsele. Tuttavad rajad, toidukohad ja kaaslased muudavad kodu väärtuslikumaks kui mistahes sarnase paiga mujal. Seepärast peab loomal kodust lahkumiseks olema väga hea põhjus: kliimamuutus, suurenev konkurents, katastroof, haiguspuhang või suurenenud agressiivsus. Olude muutumine on paratamatus, seetõttu esineb rändeid kõikjal loomariigis,“ selgitas teemavalikut Tartu ülikooli loomaökoloogia teadur Tuul Sepp.

Vestlusõhtul otsitakse vastust küsimusele, kas rändavaid loomi saab nimetada mugavuspagulasteks, millised loomad võtavad rändeid ette ning milline on rännete mõju loomade (ka inimese) evolutsioonile. Vestlust Tuul Sepaga juhib bioloog Veljo Runnel.

Vestlusõhtu „Pagulased loomariigis“ toimub 7. oktoobril kell 18.00 Vanemuise 46-247. Osalemine on tasuta.

Sarjas „Õhtu loodusteadlasega“ tutvustavad teadlased oma igapäevatööd ning jagavad värskeid teadmisi looduse kohta. Toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo: Veljo Runnel, Tartu ülikool loodusmuuseumi peaekspert, tel 737 6078, e-post: veljo.runnel@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja