Maaliosakonna kosmonautijate tööd jõuavad raamatukogu seintele

Kolmapäevast, 8. oktoobrist on Tartu ülikooli raamatukogus avatud TÜ maaliosakonna suvepraktika tööde näitus „Kosmonautijad Kosmonautikas”. Näitus jääb avatuks 2. novembrini.

1. juulist 10. juulini viibisid Tartu ülikooli maaliosakonna tudengid ja vilistlased Pärnumaal Kosmonautika puhkebaasis, kus nende jaoks leidis aset mitte puhkus, vaid lõbus töö.

Lisaks meeleolukatele päevadele ja öödele sai valmis hulk uusi töid, millest nüüd on võimalik osa saada ka neil, kes ise kohal polnud. Valminud maalid on peamiselt loodusmotiividel, neid leidub igas tehnikas (õli, akrüül, akvarell), igas nägemuses ja käekirjas.

Maalipraktikast võtsid osa: Liis Koger, Kälina Savka, Maarja Nõmmik, Helen Bunder, Getter-Kadi Kaldma, Elo-Mai Mikelsaar, Liisa Mudist, Kadri Kõiv, Irina Krivonogova, Triin Marts, Siiri Jüris, Leelo-Mai Aunbaum, Aleksandra Milenina, Anne Moggom, Helle Lõhmus, Miina Peterson, Elsbeth Hanna Aarsalu.

Maalipraktikat juhendas Jüri Kask. Autorid tänavad neid võõrustanud Aivar Merilat.

Lisainfo: Jüri Kask, TÜ joonistamise, maalimise ja kompositsiooni lektor, tel: 5163927, e-post: juri.kask@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja