Matemaatikaõpetajad kohtuvad 40. sügispäevadel

1. ja 2. novembril toimuvad Ülenurme gümnaasiumis XL üleriigilised matemaatikaõpetajate päevad. Peamised teemavaldkonnad nendel sügispäevadel on matemaatika õppekavad ja riigieksam, arvuti uutes matemaatikaõpikutes ja õpetaja igapäevatöös.

Et päevad on pisut juubelihõngulised, siis vaadatakse tagasi juba 40 aastat väldanud üritusele. Ülevaate seni toimunud matemaatikaõpetajate päevadest teeb TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna dotsent Lea Lepmann.

Uuele õppekavale vastavast matemaatika riigieksamist räägib haridus- ja teadus-ministeeriumi välishindamisosakonna juhataja Ain Tõnisson. „Meie matemaatika ainekava, ühe PISA uuringus tipptulemusi teinud riigi ning ühe mahajäänuima riigi ainekavu võrdlevad oma ettekannetes TÜ lektorid Katrin Kokk ja Hannes Jukk,“ rääkis sügispäevade korraldaja, TÜ dotsent Tiit Lepmann.

Huvitavat lisamaterjali oma tööks saavad õpetajad kindlasti TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna dekaani professor Tõnu Kollo matemaatika terminoloogia arengut käsitlevast ettekandest. Kasulikku kuuleb ka Tallinna ülikooli juhtivteadur Andi Kivinuka ettekandest, mis käsitleb matemaatika rakendusi meid ümbritsevas tehnoloogias. Arvuti kasutamise võimalustest uute matemaatikaõpikute järgi õpetamisel räägivad õpikute autorid Tiiu Kaljas ja Tiit Lepmann.

Nagu tavaks, esinevad päevadel ka tegevõpetajad. Kambja põhikooli matemaatikaõpetaja Mare Mõisa tutvustab mõttemängude portaali kasutamisvõimalusi õpilaste mõtlemisoskuse arendamisel. Arvutiprogrammi GeoGebra kasutamisvõimalusi matemaatikaõpetuse mitmekesistamisel uurivad Sirje Sild Nõo gümnaasiumist ja Kristi Kreutzberg Tartu Veeriku koolist.

Päevad lõpevad professor Gerhard Rägo nimelise mälestusmedali laureaatide nimetamisega. Medal antakse silmapaistvate teenete eest õpetajatöös ning tõhusa kaasabi osutamise eest matemaatika õpetamise täiustamisele eesti koolides.

Matemaatikaõpetajate sügispäevi korraldab TÜ matemaatika-informaatikateaduskonna koolimatemaatika ja -informaatika keskus koostöös Eesti matemaatika seltsi ja Tartumaa matemaatikaõpetajatega.

Täpsem info ning ürituse ajakava on kättesaadav siin.

Lisainfo: Tiit Lepmann, TÜ matemaatika didaktika dotsent, tel: 5143836, e-post: tiit.lepmann@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja