Matemaatikud jagasid taas Gerhard Rägo mälestusmedaleid

Läinud nädalal jagasid Tartu Ülikool ja Eesti Matemaatika Selts taas parimatele matemaatikaõpetajatele ning aine edasiarendajatele Gerhard Rägo nimelisi mälestusmedaleid. Kokku on medalid saanud nüüd 138 matemaatika populariseerijat.

4. detsembril, päev enne professor Gerhard Rägo 118. sünniaastapäeva, anti TÜ nõukogu saalis üle professor Gerhard Rägo nimelised mälestusmedalid. Tunnustuse pälvisid Soome matemaatiliste ainete õpetajate liidu liige ja matemaatikaõpetaja Hannu Korhonen; Vastseliina Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja Külliki Nagel; TÜ sotsiaal- ja haridusteaduskonna lektor Sirje Pihlap; TÜ arvutiteaduse instituudi dotsent Rein Prank ja Tallinna Reaalkooli matemaatikaõpetaja Andres Talts.

Professor Gerhard Rägo nimelise mälestusmedaliga tunnustatakse isikut või kollektiivi silmapaistvate teenete eest õpetaja- või õppejõutöös, õppe- ja metoodilise kirjanduse, programmide, õppetehnika jms väljatöötamise ning tõhusa kaasabi osutamise eest matemaatika õpetamise täiustamisele eesti koolides.

Gerhard Rägo (1892-1968) oli silmapaistev matemaatik-didaktik. Ta töötas välja tulevaste gümnaasiumiõpetajate ettevalmistuskava Tartu Ülikooli juures ning koostas sellekohased õppekavad matemaatika-loodusteaduskonnale. Ta oli TÜ juures õpetajate ettevalmistamisega tegelenud Didaktilis-Metoodilise Seminari juhataja abi ja aastatel 1936-40 juhataja. Prof. G. Rägo töötas Tartu Ülikoolis dekaanina, kateedrijuhatajana ja prorektorina.

Professor G. Rägo nimelise mälestusmedali asutasid 1990. aastal Tartu Ülikool ja Eesti Matemaatika Selts.

Lisainfo: dotsent Tiit Lepmann, prof. G. Rägo nimelise medali määramiskomisjoni esimees, TÜ koolimatemaatikakeskuse juhataja tel 737 5864, 514 3836, tiit.lepmann@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja