Meediauuringute professor Andra Siibak sai silmapaistva noore eestlase tiitli

Laupäeval, 16. septembril kuulutas Eesti ettevõtlike noorte koda välja nelja silmapaistva noore eestlase tiitli laureaadid ning üks auhinnasaaja on TÜ meediauuringute professor Andra Siibak.

Andra Siibaku sõnul on tunnustus suur au ning selline tiitel ei tule üksinda tööd tehes, vaid tänu suurepärastele kolleegidele ja üliõpilastele. „Minu silmis on silmapaistavad kõik, kes armastavad siiralt oma tööd ja teevad seda kire ja pühendumusega, sest selline positiivne sisemine põlemine on see, mis viib edasi ning aitab kildhaaval tuua kaasa positiivset muutust,” lisab Siibak

Andra on Tartu ülikooli ühiskonnateaduste instituudi meediauuringute professor, samuti Eesti noorte teadlaste akadeemia juhatuse liige ning Internetiuurijate assotsiatsiooni (AoIR) liige. Andra Siibak on hetkel noorim Tartu ülikooli professor, kes valiti meediauuringute professoriks 34-aastaselt. Tema peamised uurimishuvid on tihedalt seotud digitaalsete tehnoloogiate ning inimeste interneti- ja sotsiaalmeedia kasutamise ning nendega kaasnevate võimaluste ja ohtudega.

Andra Siibak on jõudnud avaldada enam kui 60 rahvusvahelist eelretsenseeritud teaduspublikatsiooni (tsiteeringute arv 717, h-index 13), tegutsenud mitme rahvusvahelise teadusajakirja erinumbri toimetajana, kuulub kahe eriala tunnustatud ajakirja (Social Media + Society ja Cyberpsychology) toimetuskolleegiumisse ning on aidanud korraldada mitmeid rahvusvahelisi konverentse. 2015. aastal pälvis Andra Siibak Eesti vabariigi presidendi noore teadlase preemia.

Programmi „Silmapaistev noor eestlane” (ülemaailmselt tuntud kui Ten Outstanding Young Persons ehk TOYP) raames tunnustatakse noori inimesi vanuses 18-40 eluaastat, kes paistavad silma märkimisväärsete tulemustega oma tegevusalal ning algatavad positiivseid muutusi.

Lisainfo: Andra Siibak, TÜ meediauuringute professor, andra.siibak@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp