Mentorite tagasiside karussell pööritas Startup Labi tiime

24. oktoobril toimus Startup Labi mentorite tagasiside karussell, mis tõi kokku Starter Tartu programmi meeskonnad ja kogenud mentorid. Meeskonnad tutvustasid üksteise järel mentoritele oma lennukaid ideid ja said eri valdkondade ekspertidelt tagasisidet. Ürituse lõpus andsid mentorid meeskondadele, kelle ideesse nad kõige enam uskusid, mänguraha tšekke.

Kõik mentorid said meeskondade vahel jagamiseks mänguraha tšekid väärtuses 10 000, 50 000 ja 100 000 eurot ning andsid need ürituse lõpus „investeeringuna“ oma lemmiktiimidele. Üks mänguinvesteeringu saanud tiim, CommuniCare, pääses ühtlasi Ajujahi esisaja hulka. CommuniCare’ile, kelle idee on aidata hooldekodudes olevatel inimestel ümbritseva maailmaga paremini ühenduses olla, andis auhinna üle Ajujahi esindaja Harri Tallinn.

Mänguraha võistluse võitis meeskond Medea, kes kogus 550 000 eurot ja sai auhinnaks iga iduettevõtja unistuste raamatu „The Startup Owner’s Manual“. Medea liige, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi üliõpilane Sophio Japharidze oli rõõmsalt üllatunud. „Nii suure investeeringu saamine mentoritelt näitab, et neil on meisse usku ja meie ideel on potentsaali,“ ütles ta. Medea arendab alarmsüsteemiga meditsiiniseadet, mis mõõdab pidevalt südamerütmi ja vere hapnikusisaldust.

Teiseks tuli investeeringu kogumisel meeskond CommuniCare, kes sai 330 000 eurot, ja kolmandaks Gerifix, kes teenis 270 000 eurot. Gerifix arendab välja süsteemi, mis analüüsib eakate inimeste kukkumismustreid, et tulevikus kukkumisi vältida.

Ühe mentorina oli kohal Advokaadibüroo LMP advokaat Kristina Viznovitš, kes tegi kõigile Starter Tartu kohalolnud meeskondadele üllatuse: nimelt saavad nad kõik ühe tunni tasuta õigusnõustamist. Meeskonnad võivad LMP poole pöörduda mitmesuguste küsimustega, alates andmekaitsest ja lõpetades välisturgudele minekuga. Selline teenus on alustavale iduettevõttele väga suure väärtusega.

Ajujahi eestvedajale Harri Tallinnale oli see juba mitmes kord mentorina Tartus Starteri tiime juhendada. Ta leiab, et igal ideel on jumet, kui selle kallal vaeva näha. „Ühtegi ideed ei tohi alahinnata, sest tihtipeale sünnivadki esmapilgul kõige tobedamatest ja hullematest ideedest kõige ägedamad asjad,“ ütles Tallinn ja innustas meeskondi oma ideid Ajujahile esitama.

Kõik meeskonnad olid mentoritele väga tänulikud. Tagasisidena anti teada, et tegemist on igati edasiviiva üritusega, kus saadi häid nõuandeid ja kindlustunnet. Kiideti ka seda, et mentorid tõid esile ideede kriitilised kohad ja hoiatasid vigade eest, mida ei tasuks teha.

Meeskonna CommuniCare üks eestvedajatest, Tartu Ülikooli majandusteaduskonna esimese kursuse üliõpilane Norman Vester ütles, et Ajujahi esisaja hulka pääsemine oli meeskonnale väga meeldiv üllatus. „Me ei pidanud seda kuigi realistlikuks, sest CommuniCare on sotsiaalne ettevõte. Usun, et üheks meie edu aluseks oli selge siht. Oleme teinud ka turu-uuringuid ja intervjuusid, et saada võimalikult terviklik pilt olemasolevatest probleemidest. Me tegime palju eeltööd ning Startup Labi töötubades keskendusime tagasiside kohesele analüüsimisele ja vajalike paranduste tegemisele. Nüüd tuleb saadud nõuandeid ja kogutud infot veel kord analüüsida, et luua esmane versioon oma teenusest,“ rääkis Vester.

Mentorina oli kohal ka Startup Labi hea partner Tartu Linnavalitsus, keda esindas turundusjuht Helen Kalberg. Tema sõnul olid kõik tiimid väga ambitsioonikad ja nii mõneski nägi ta kindlat potentsiaali kaugele jõuda.

Startup Labi ja Starter Tartu programmi juht Maret Ahonen on mentoritele tänulik. „On tore, et meil on Tartus palju mentoreid, kes vaimustuvad noorte ideedest ja on heast tahtest valmis neid kuulama ning soovitusi jagama. Rõõmustav on, et mentori rollis oli seekord ka mitu Starteri programmi vilistlast,“ sõnas Ahonen.

Sügissemestri ürituse mentorid olid Harri Tallinn (Ajujaht), Taavi Tamm (Starter Pärnu), Kadri Haljas (Triumf Health), Chris Thompson (Neuroactive AI), Vaido Mikheim (Tartu Teaduspark), Kristina Viznovitš (Advokaadibüroo LMP), Sven Illing (Startup Day), Evgenia Trofimova (Introwise), Alo Peets (Tartu Ülikool), Indrek Tulp (Selfdiagnostics), Rimante Valancauskaite (Nevercode), Helen Kalberg (Tartu Linnavalitsus), Mari-Liis Kärsten (Nortal) ja Ants-Oskar Mäesalu (TRIT).

Vaata ürituse fotosid Facebookist.

Üritust toetavad Euroopa Sotsiaalfond ja EIT Health.

Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 555 87359, andres.vaher@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja