Metsaülikool esitleb täna Tartus oma kolmandat kogumikku

Metsaülikool esitleb täna 20. septembril Tartus ülikooli kunstimuuseumis algusega kell 17.00 ja 27. septembril Tallinnas Solarise keskuse Apollo raamatupoes algusega kell 17.00 uut kogumikku "Eesti naine. Eesti mees. Konflikti ennetamine".

Kogumik annab võimaluse reisida 2010. aasta suvesse Kääriku metsade vahele, kus tookordses Metsaülikoolis "Eesti naine. Eesti mees" võeti luubi alla erinevad teemad armastuse keemiast lapsevanemate koolituseni. Kogumik tutvustab ka Metsaülikooli esimesi samme konflikti ennetuskeskuse loomisel. Samuti saab kaasa mõelda Metsaülikooli 2011. aasta kodanikuühiskonna teemalise esseekonkurssi laureaatidega, kelle võidutööd uues kogumikus oma koha on leidnud.

"Metsaülikoolis räägiti avatud meelega ja eelarvamusi murdes elulistest ja inimlikest aspektidest seoses Eesti naise ja Eesti mehega - perepoliitikast tervise ja usaldusliku suhtluseni," tõdes kogumiku koostaja Marko Kass raamatut tutvustades. "Samas on Metsaülikool missiooniks alati olnud diskuteerida neil teemadel, millele avalikkuses enam tähelepanu peaks pöörama, et Eesti elu paremaks muuta", lisas Kass.

Nelja augustipäeva kestel Käärikul võtab Metsaülikool arutluse alla Eesti jaoks olulised teemad. Metsaülikool toob kokku oma ala spetsialistid, teadlased, lektorid, üliõpilased ning kodanikuühiskonna aktiivseid kaasamõtlejaid.

Metsaülikool on koht, kus usaldusel põhinevas õhkkonnas on kõigil võimalus kaasa rääkida ning kus igaühe arvamust respekteeritakse. Metsaülikool kannab endaga kaasas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas, Kotkajärvel 1967. Eestis toimus esimene Metsaülikool 1989. a. Käärikul.

Lisainfo: Triin Käpp, SA Metsaülikool juhataja, tel 5690 9272, triin@metsaylikool.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja