Michigani tehnoloogiaülikooli üliõpilased nõustavad Eesti ettevõtteid

Tartu ülikooli rahvusvahelise suveülikooli sotsiaalteaduste programmi raames viibivad Eestis 20. juunini Michigani tehnoloogiaülikooli üliõpilased. Programmi jooksul külastatakse mitmeid ettevõtteid, kus muuhulgas antakse nõu rahvusvahelistumise küsimustes.

Michigani tehnoloogiaülikooli programmis „Kaasaegse kommunikatsiooni harjutused Euroopas – eelised ja ohud Eesti näitel“ saadakse ülevaade Euroopa Liidust, Eesti ühiskonnast, tehnoloogilisest arengust ja ettevõtlusest ning osaletakse praktiliste ülesanne lahendamisel, mille käigus antakse Eesti ettevõtetele rahvusvahelistumise osas nõu.

Programmis osalevad eeskätt tehnoloogiaülikooli kommunikatsioonieriala üliõpilased, keda huvitab, kuidas toimub inimestevaheline suhtlemine Euroopas, Eesti ühiskonnas ja organisatsioonides, millised on suhtlemise viisid, arvestades eriti IT rolli meie ühiskonna arengus. „Programmi raames on tänaseks külastatud näiteks turismiettevõtet Like A Local Guide, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust, infotehnoloogiaettevõtteid Microsoft Estonia, Skype Eesti ning Fraktal,“ loetleb programmi kaasatud ettevõtteid TÜ rahvusvahelise suveülikooli peaspetsialist Mart Susi, lisades: „Tutvuti ka meediaväljaannete Äripäeva ja Eesti Ekspressi toimetuste tööga.“

Michigani tehnoloogiaülikooli üliõpilased nõustasid ettevõtte Like A Local Guide töötajaid USA turule sisenemise strateegia kujundamisel: toimusid toote arenduse analüüsid ning esitati konkreetseid ettepanekuid ettevõtte strateegiasse. „Lisaks osalesid üliõpilased professor Tõnu Lehtsaare esinemisoskuste seminaril ja kuulasid professor Margit Sutropi ettekannet bioeetikast Eesti kogemuse näitel,“ räägib Susi juba tehtust: „Programmi raames ootab tudengeid ees veel näiteks külastus Eesti geenivaramusse, kus toimub seminar teaduskommunikatsiooni teemadel ning jätkub ettevõtete nõustamisprotsess“.

Tartu ülikooli rahvusvahelisest suveülikoolist leiad infot kodulehelt.

Lisainfo: Mart Susi, TÜ rahvusvahelise suveülikooli peaspetsialist, tel 737 6608, 501 6629, e-post: mart.susi@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja