Milline näeb välja Balti valgustusajastu Euroopa valgustuse taustal?

4.-9. septembrini toimub Tartus nelja ülikooli ühine suvekool „Balti valgustus ja selle pärand“.

Tartu, Läti, Potsdami ja Bordeaux Montaigne'i ülikooli ühine suvekool algas Riias ja jätkub tuleval nädalal Tartus. Suvekoolis uuritakse Balti valgustusajastut Euroopa valgustuse taustal, tuues välja selle koloniaalsituatsioonist tingitud eripära ning avardades Euroopa valgustuse käsitlust.

Interdistsiplinaarses õhkkonnas uuritakse valgustusideede levikut erinevate meediumides, nagu näiteks haridus, kirjandus, teater, ajakirjandus, poliitiline filosoofia ja arutletakse valgustuse mõju üle muuseumidele, kollektsioonidele ja ümbritsevale keskkonnale. Loengute ja seminaride kõrval on oluline osa praktilistel töötubadel, kus saab oma oskusi täiendada nii etenduskunsti, paleograafia kui innovaatilise digihumanitaaria osas.

Suvekooli töökeeleks on saksa keel.

Tartust osalevad suvekoolis ajaloo, saksa filoloogia, maailmakirjanduse, etnoloogia, teoloogia, filosoofia ja õigusteaduse tudengid ja doktorandid.

Rohkem infot suvekooli koduleheküljel.

Suvekool kuulub kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooli (KTKDK) ning keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikooli (KFSDK) programmi ja toimub Erasmus+ strateegilise partnerluse programmi raames.

Lisainfo: Liina Lukas, 737 6533,  liina.lukas@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp