Mobi Solutions kuulutab Tartu Ülikooli sihtasutuse juures välja stipendiumikonkursi

Ühe stipendiumi suurus saab esialgu olema 15 000 krooni ja igal aastal antakse välja kuni kaks stipendiumi. Esimene konkurss Mobi stipendiumitele kuulutatakse välja veel sel nädalal.

Mobi Solutionsi juhatuse liikme Veljo Otsasoni sõnul oli stipendiumi loomisel kaks põhilist eesmärki: äratada üliõpilastes huvi erinevate mobiilitehnoloogiate vastu ja samas luua ka kontakte võimalike tulevaste töötajatega. Kuna Mobi Solutionsi asutajad on enamikus Tartu Ülikooli vilistlased, siis kinnitab stipendiumi loomine fakti, et vilistlastel säilib side oma ülikooliga ka pärast lõpetamist.

"Ülikooli poolt vaadatuna teeb heameelt, et eilsed üliõpilased on suutnud luua eduka firma, kes on võimeline toetama tänast tudengit tema õpingutes," ütles TÜ sihtasutuse juhatuse liige Ruth Kotsar.

Mobi Solutions on toonaste Tartu Ülikooli tudengite poolt 2000. aastal loodud firma, mis koostöös mobiilsideoperaatorite ja tehnoloogiafirmadega arendab uusi mobiilseid rakendusi ja pakub m-teenuseid. Mobi pälvis 2001. aastal Äripäeva aasta innovatiivseima idee auhinna üritus-SMS-teenuste juurutamise eest. Tänaseks on Mobi heaks m-partneriks enam kui kuuekümnele ettevõttele, riigiasutusele ja organisatsioonile nii Eestis kui välismaal.

Lisainfo: Veljo Otsason, Mobi Solutionsi juhatuse liige, tel 50 96 926; Ruth Kotsar, TÜ sihtasutuse juhatuse liige, 521 6820

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist