Narratoloogid arutavad konverentsil uusi lähenemisi lugudele

28.–30.mail toimub Tartu Ülikoolis Põhjamaade ja Eesti narratiiviuurijate koostöövõrgustiku rahvusvaheline teaduskonverents narratoloogia arengutest.

Konverentsi "Uued arengud narratoloogias: kognitiivsed, kommunikatiivsed ja filosoofilised lähenemised" eesmärk on arendada dialoogi narratoloogia eri suundade vahel ja juhtida tähelepanu ühisele pinnale teiste teadusvaldkondadega.

Kolm konverentsipäeva tutvustavad uuemaid suundi tänapäeva narratiivi- ehk jututeoorias. Ettekanded pakuvad ainest teoreetiliseks diskussiooniks ja tutvustavad narratiiviteooria uusimate suundade erinevaid rakendusvõimalusi haigusnarratiivide analüüsist koomiksiraamatute maailma uurimiseni.

Ettekannetega esinevad narratoloogid, kirjandusteadlased, semiootikud, sotsioloogid ja psühholoogid üheksast riigist. Ettekandeid peavad silmapaistvad filosoofid Gregory Currie ja Daniel Hutto ning semiootik Paul Cobley Suurbritanniast, narratoloog ja meediateoreetik Marie-Laure Ryan ning kirjandusteadlased Brian Richardson ja William Marling USAst. Oma uurimustöid saavad konverentsil esitleda ka doktoriõppe tudengid.

Üritus toimub inglise keeles. Osalemine on kõigile huvilistele tasuta, kuid eeldab eelregistreerumist.

Konverents on TÜ hallatava projekti "Nordic Network of Narrative Studies" neljas suurem ühisüritus. Projekti koordinaator on TÜ dotsent Marina Gri¨akova. Konverentsi toetavad Eesti Teadusfond ja Põhjamaade teadusfond Nordforsk.

Konverentsi koduleht http://www.nordicnarratologynet.ut.ee/tartu-conference

Lisainfo ja registreerimine:
Katrin Kangur, TÜ maailmakirjanduse õppetool, e-post katrin.kangur@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 581 04 946
e-post: mehis.tuisk@ut.ee
www.ut.ee