Narva ettevõtluslabor alustab tegevust

4. märtsil alustas Tartu ülikooli Narva kolledžis tegutsemist ettevõtluslabor (E-LAB). Labori käivitab Uppsala ülikooli õppejõud Mikael Scherdin ning seal kasutatakse tema poolt Uppsala ülikoolis välja töötatud live case-meetodit, millega vormitakse äriideed edukateks äriplaanideks.

E-LAB puhul on tegemist uuendusliku ettevõtluse õppe-meetodiga, mis on välja arendatud Uppsala ülikoolis Rootsis ja on mitmetes välisriikides edukalt elluviidud. Õppekursuse jooksul otsitakse Ida-Virumaa ettevõtjate äriideedele või probleemidele praktilisi lahendusi kogenud õppejõu juhendamisel, st. õpitakse äriinnovatsiooni, tootearenduse ja äriplaanide koostamist ning saadud tulemuste rakendusvõimalusi praktikas. E-LABi eeliseks on tugev seotus õppeprotsessi ning rahvusvaheliste ettevõtlusõppejõudude koostöövõrgustikuga.

Nii viivadki live case-meetodi abil 16 Narva kolledži IT ja ettevõtluse ning projektijuhtimise eriala üliõpilast koos teiste osalejatega Ida-Viru maakonna ettevõtlikelt inimestelt kogutud äriideed äriplaanideni. Väljatöötatud äriplaanid jäävad äriidee omaniku valdusesse.

TÜ Narva kolledži direktori Kristina Kallase sõnul on Narva ja kogu piirkonna arenguks vaja algatada ja katsetada erinevaid ettevõtlust ning ettevõtlikkust soodustavaid lahendusi.

TÜ Narva kolledž tunnetab vajadust toetada maakonna ettevõtluskeskkonda. Lisaks alustavale ettevõtluslaborile tegutseb Narva kolledžis Narva juhtimiskool, alustatakse turismivaldkonna koolitusprogrammiga koostöös Ida-Virumaa turismiklastriga ning kavandatakse EL-Venemaa teemalise kompetentsikeskuse loomist koostöös partneritega.

Uppsala ülikooli eestvedamisel on loomisel Läänemere piirkonna ettevõtluslaborite võrgustik, kuhu hakkab kuuluma ka Tartu ülikooli Narva kolledž. Koostöövõrgustiku toimimiseks koostatakse hetkel projektitaotlust Interreg BSR (Baltic Sea Region) programmi Uppsala koordineerimisel.

Ettevõtluslabor saab teoks Narva kolledži, Ida-Viru maavalitsuse, Narva ärinõuandla ja Rootsi suursaatkonna koostöös. Ettevõtluslaborit toetab Rootsi suursaatkond.

Kristina Kallas, Tartu ülikool Narva kolledži direktor
tel 740 1901