Narva lasteülikool avab Tartus kirjutamise imelise maailma

17. ja 18. märtsil on 8–12-aastased teadmishimulised lapsed oodatud TÜ peahoones toimuvatele Narva lasteülikooli loengutele. Lastega jagab oma teadmisi ja näpunäiteid nii TÜ rektor professor Volli Kalm kui ka lastekirjanik Mika Keränen.

Tartu ülikooli teaduskooli direktor Viire Sepp leiab, et lasteülikool on noortele tulevikutalentidele suurepärane võimalus üles leida just see valdkond, mis võiks last edaspidi tõeliselt huvitama hakata. Oma loengus räägib Sepp sellest, et igal lapsel on omad tugevused: „Kuidas need üles leida ja arendada oma võimeid nii, et saada tipptegijaks, seda arutamegi koos lastega.“

Narva lasteülikooli loengud Tartu ülikoolis:

17. märtsil kell 12 räägib Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm liustikest.
17. märtsil kell 13 küsib TÜ teaduskooli direktor Viire Sepp teemal, kuidas saada superstaariks?
18 märtsil kell 11 kõneleb Euroopa komisjoni esinduse Eestis teabenõunik Erkki Bahovski.
18. märtsil kell 12 avab lastekirjanik Mika Keränen kirjutamise imelise maailma.

Loengutesse on oodatud lapsed vanuses 8-12 eluaastat. Loengud toimuvad Tartu ülikooli peahoone senati saalis.

Lisainfo ja loengutele registeerimine siit. Loengutest on võimalik jälgida otseülekannet ja hiljem salvestust UTTV vahendusel.

Terve õppeaasta vältel toimub 10 lasteülikooli loengut Narvas, neli sügisvaheajal Tallinnas ja neli kevadvaheajal Tartus.

Eesti esimene lasteülikool asutati 2007. aastal Tartu ülikooli Narva kolledžis ja seda on tunnustatud Eesti teaduse populariseerimise auhinnaga. Narva lasteülikool kuulub Euroopa lasteülikoolide võrgustikku. Lasteülikooli tegevusi toetab SA Archimedes.

Lisainfo: Aet Kiisla, Narva lasteülikooli projektijuht, tel: 56 608 626, e-mail: aet.kiisla@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja