Neljapäeval avab Tartu Ülikool renoveeritud von Bocki maja

Seinamaal on Louis Höflingeri 1860. aastal valminud gravüüri täpne koopia. Hiigelrepro kavandi tegi TÜ multimeedia talituse arvutigraafik-kunstnik Maarja Roosi ja selle teostasid Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid õppejõudude Madis Liplapi ja Valentin Vaheri juhendamisel. Seinamaali avab pidulikult Tartu Ülikooli rektor Alar Karis.

Fotograaf Alar Madissoni poolt koostatud fotonäitus "Aknal III" kujutab käesoleval ajal ülikoolis töötavaid legendaarseid professoreid ja teenekaid õppejõude. Isikud valiti fotodele nelja valdkonna – humaniora, socialia, realia et naturalia ja medicina – akadeemilise personali hulgast ning valiku üheks kriteeriumiks oli, et tegemist oleks tuntud ja ühiskondlikult aktiivse ning tudengite hulgas armastatud õppejõuga. Näituse avab Tartu linnapea Urmas Kruuse.

Von Bocki maja renoveerimistööd said alguse juba 2006. aasta sügisel. TÜ arhitekti Merje Müürisepa sõnul on hilisbarokne hoone saanud barokile omase jõulise tumeroosa värvitooni, varaklassitsistlik fassaad on aga omandanud stiilile sobiva külma helekollase tooni. "Uued fassaadivärvid on valitud hoone ajastule ja algsele värvitoonile sobilikena," ütles Müürisepp.

Suuremad muutused on toimunud arhitekti sõnul aga hoovipoolses küljes, kust eemaldati hoone evakuatsioonipääsu asendav metalltrepp. Selle asemele tehti teiselt korruselt kõigile ohutusnõuetele vastav uus sisetrepp. Lossi tänava poolse külgfassaadi tulemüüri katnud viinapuuväädid eemaldati, kuna viimased lõhkusid müüri ja selle asemel tekkiski ülikoolis idee teha sinna nö teine peahoone. Praegu on renoveerimise lõppjärgus hoone tagakülg, mis peaks valmima septembri lõpus.

Fassaadi restaureerimise projekti on koostanud OÜ ARC Projekt, töö tegi ära OÜ Tartu Restauraator. Praegu on valmimas esimese korruse restaureerimise ja sisekujunduse projekt, mille autor on sisekujundaja Kaisa Raidmets.

Von Bocki maja fassaadi renoveerimine läheb kokku maksma ligi 3 miljonit krooni.

Lisainfo: TÜ avalikkussuhete spetsialist Kady Sõstar, tel 737 5685, 5119188, TÜ haldusdirektori assistent Katre Kurvits, tel 737 5630,

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja
tel 737 5683; 515 0184