Nobelist Sir Tim Hunt esines Tartu Ülikoolis

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39704","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Täna toimus Tartu Ülikooli aulas molekulaar- ja rakubioloogia instituudi (TÜMRI) 20. aastapäeva konverents, kus esinesid Nobeli meditsiinipreemia 2001. aasta laureaat Sir Tim Hunt, Tartu Ülikooli geneetika professor Ain Heinaru, akadeemik Richard Villems ja doktor Viljar Jaks. Vaata treilerit Youtube’is!

TÜMRI direktori Toivo Maimetsa sõnul on Sir Tim Hunti osalemine molekulaar- ja rakubioloogia instituudi 20. aastapäeval suur au ja erakordne võimalus kuulata maailma tippklassi teadlast rääkimas sellest, kuidas ta jõudis Nobeli preemiani. "See võiks olla inspiratsiooniks paljudele noortele, kes oma teadlase karjääri alles alustamas on. Teretulnud on nii bioloogid, geneetikud kui ka laiem publik – tegemist on äärmiselt karismaatilise esinejaga. Huvitavad saavad kindlasti olema ka Ain Heinaru, Richard Villemsi ja Viljar Jaksi loengud," lisas Maimets.

Konverentsi päevakava (ka manuses):
Kolmapäeval, 19. mail kell 10 ülikooli aulas

Tartu Ülikooli geneetika professor Ain Heinaru, TÜMRI asutajadirektor
"MRI kui projekt"

Sir Tim Hunt, Cancer Research UK, Nobeli meditsiinipreemia 2001. aasta laureaat
"Getting in and out of mitosis" ("Kuidas saada mitoosi sisse ja sealt välja")

Akadeemik Richard Villems, Tartu Ülikooli arheogeneetika professor, Teaduste Akadeemia president
"A la recherche du temps perdu" ("Kadunud aegu otsides")

Doktor Viljar Jaks, TÜMRI teadur, Rootsi Karolinska Instituudi vanemteadur
"Naha tüvirakud – üks kõigi ja kõik ühe eest?"

Konverents kestab orienteeruvalt poole kaheni. Osavõtt on tasuta. Konverentsile on oodatud kõik huvilised, ajakirjanikel palume intervjuusoovist Sir Tim Hunti jt esinejatega teada anda, kirjutades kadri.kirst@ut.ee või helistades 737 5509.

Lisaks teaduskonverentsile on TÜMRI aastapäeva puhul ülikooli raamatukogus avatud näitus ning antakse välja ülevaatetrükis.

4e826d4c9224b4fdbb9e82d5e924892a.jpg

Tartu Ülikooli molekulaar- ja rakubioloogia instituut loodi 1990. aastal, et ühendada molekulaar- ja rakubioloogiaalane teadus- ning õppetöö. Tänaseks kuulub instituudi koosseisu kümme õppetooli. TÜMRI-s publitseeritakse umbes kuuendik kogu Tartu Ülikooli teaduspublikatsioonidest ning kaitstakse kümnendik kõigist doktorikraadidest. 20 aasta jooksul on instituudist välja kasvanud mitu uut teadusasutust, ca 15 biotehnoloogiafirmat ning instituudi baasil on moodustatud kaks tippkeskust.

Lisainfo:
Toivo Maimets, TÜMRI direktor, 737 5028, 527 7002, toivo.maimets@ut.ee, www.tymri.ut.ee

Kadri Kirst
avalike suhete peaspetsialist