ÕIGUSSEMINAR KUTSUB KAASA MÕTLEMA EETIKA TEEMADEL

Põhiküsimused, millele seminaril vastust otsitakse on: kas Eesti riik on korrumpeerunud, millised on advokaadi eetilised piirid ja kuidas mõjutab eetika kohtupraktikat?

Seminari korraldaja Kalmer Tera sõnul tuleb seaduste tõlgendamisel arvestada õiguse ja eetika vahel oleva õhkõrna piiriga. "Praegune aeg, mis on täis poliitilist populismi, sunnib eriti mõtlema eetika peale. Riigimeestelt sellise vastuse saamine, et "juriidiliselt on kõik korrektne", peab väärima pahameelt. Loodetavasti praegused õigustudengid tulevaste advokaatide, seadusandjate ja poliitikutena näevad ühiskonna ja õiguskorra toimimise alusena just eetilist käitumist."

Seminaril esineb Aivar Pilve ettekandega "Advokaadi tegevuse eetilised piirid", Märt Rask räägib eetikast kohtupraktikas, Marek Järvik peab ettekande teemal "Õigus ja õiglus" ning Ken-Marti Vaher esineb teemal "Korruptsioonist riigis".

Üritus on tasuta ning kõik huvilised on oodatud. Lisainfo veebiaadressilt: http://www.eoul.ee/.

INFO: Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liidu juhatuse esimees Harry Liimal, tel 5698 9780, info@eoul.ee

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist