Olümpiaadil selgusid parimad emakeeletundjad

Vanemas vanuserühmas (11.-12. klass) võitis olümpiaadi Sander Salvet Gustav Adolfi gümnaasiumist (õpetaja Margit Arusoo), järgnesid Teele Vaalma Tallinna reaalkoolist (õp Sirje Jaup) ja Kadi Kähär Rapla ühisgümnaasiumist (õp Ülle Mäekivi). Keskmise vanuserühma (9.-10. kl) võitja on Mirjam Parve Vanalinna hariduskolleegiumist (õp Krista Nõmmik), 2. koha sai Villem Voormansik Suure-Jaani gümnaasiumist (õp Sirje Urbel) ja 3. koha Taavi Timm Rannu keskkoolist (õp Lea Tooming). Noorema astme võitja on Eva-Lotta Käsper Tartu Kivilinna gümnaasiumist (õp Malle Malling), järgnesid Märt Belkin Tallinna reaalkoolist (õp Mai Gross) ja Malle Poola Tartu Veeriku koolist (õp Riin Raadla).

Olümpiaadižürii otsustas I vooru saabunud uurimistöödest anda kuuele õpilasele eripreemia hästi kogutud materjaliga, mahuka ja põhjaliku analüüsiga töö eest.

Uurimistöö eripreemia said:
Henrik Habicht (Miina Härma gümnaasium, juhendaja Jana Kübar)
Hendrik Meister (Tabasalu ühisgümnaasium, juhendaja Merike Vardja)
Merle Must (Nõo reaalgümnaasium, juhendaja Heily Soosaar)
Külli Park (Tartu Tamme gümnaasium, juhendaja Külli Saia)
Anneli Rääbis (Tartu Kivilinna gümnaasium, juhendaja Kadri Ottenson)
Kristi Sobak (Hugo Treffneri gümnaasium, juhendaja Helgi Tering)

Lisainfo: TÜ eesti keele lektor ja olümpiaadižürii esimees Maigi Vija, tel 737 5224

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja