Õpetajakoolituse üliõpilastele loodi Peeter Põllu stipendium

Stipendiumi suurus on 30 000 krooni. Seda saavad taotleda Tartu Ülikooli õpetajakoolituse üliõpilased alates kaheksandast õppesemestrist integreeritud õppekava puhul ja teisest semestrist magistri- ja doktoriõppes. Stipendiumi määramisel arvestatakse taotleja õppetulemusi, teadusliku uurimistöö tulemuslikkust ja osalemist pedagoogika alases arendustegevuses.

"Õpetaja rolli kaasaegses infoühiskonnas on väga raske üle hinnata. Selletõttu on äärmiselt tähelepanuväärne, et lisaks otsesemalt rahamaailmaga seotud valdkondadele on Eesti ühiskond jõudnud nii kaugele, et on tekkinud võimalus korraliku stipendiumi määramiseks silmapaistvale haridusvaldkonna üliõpilasele. See on ka üks väike samm õpetajakutse vajalikkuse ning tähtsuse tajumise teel Eestis," ütles TÜ haridusteaduskonna dekaani kt Hasso Kukemelk.

Peeter Põllu mälestusaktus ja üliõpilaste teaduskonverents toimub 5. septembril TÜ haridusteaduskonna aulas (Salme 1a). Aktusel saavad sõna Eesti tuntud haridustegelased, kes meenutavad Peeter Põllu tegusust tema paljudes rollides. Üliõpilaste teaduskonverentsil esinevad möödunud õppeaasta kõige väljapaistvamad bakalaureuse- ja magistritööde autorid. Sellega soovitakse rajada tugevamad juured tudengiteaduse traditsioonile ning panna alus igasügisesestele üliõpilaskonverentsidele haridusteaduskonnas.

"Peeter Põld nii koolijuhina, emakeelse ülikooli rajajana kui ka haridusministrina on kaheldamatult üks silmapaistvamaid kultuuri- ja haridustegelasi Eesti lähiajaloos. Tartu Ülikooli haridusteaduskonnal on suur au alustada uut traditsiooni Peeter Põllu nimeliste üliõpilaskonverentside ning ka vastava piduliku aktuse korraldamisega iga õppeaasta alguses. Me ootame üliõpilastelt Põllule iseloomuliku noorte inimeste idealismiga, värskete ideedega ning hästi läbitöötatud ja argumenteeritud seisukohtadega ettekandeid," lisas Hasso Kukemelk.

Info stipendiumi kohta: www.ut.ee/sihtasutus

Info Peeter Põllu mälestuskonverentsi ja üliõpilaste teaduskonverentsi kohta:

Lisainfo: Hasso Kukemelk, TÜ haridusteaduskonna dekaani kt, tel 51 05 058

Alo Lõoke