Pihkva Riiklik Ülikool tahab tõhustada koostööd Tartuga

Selle nädala algul oli Tartu Ülikool külas vastloodud Pihkva Riiklikul Ülikoolil. Lisaks enese tutvustamisele, tööseminaridele, loengutele ja kultuurivahetusele lepiti kokku järgmise õppeaasta koostööplaanides.

5. ja 6. märtsil külastas Pihkvat Tartu Ülikooli delegatsioon eesotsas teadusprorektor Kristjan Halleriga. Lisaks TÜ teaduskondade, kolledžite ja tudengite esindajatele viibis Pihkvas ka Study in Estonia esindus, kes TÜ päevade raames tutvustas õppimisvõimalusi Eestis.

Tartu Ülikooli päevadel Pihkvas toimus mitu ümarlauda, kus põhiteemad olid piiriülene koostöö ja Bologna protsessiga ühinemine ning sellealased kogemused Eestis. Viies erinevas töötoas tutvustati põhjalikumalt TÜ ingliskeelseid õppekavasid. Tartu Ülikooli esindajad külastasid mitmeid Pihkva keskkoole ning kohtusid õpilaste ja lapsevanematega.

TÜ rahvusvahelise koostöö juhi Sirje Üpruse sõnul on Pihkva näol tegemist Tartu Ülikoolist ja Eesti kõrgharidusest laiemalt väga huvitatud piirkonnaga. „Pihkva Riiklik Ülikool loodi alles aasta tagasi kohaliku pedagoogikaülikooli, polütehnilise instituudi ja kolme tehnikumi baasil ning nad alles otsivad endale partnereid välismaalt. Tartu Ülikooli juures on nad väga huvitatud koostööst etnoloogias, ajaloos, maateadustes, aga ka sellest, kuidas meie arstiteaduskond saaks kaasa aidata PRÜ arstiteaduskonna loomisel ja arendamisel,“ ütles Sirje Üprus ja lisas, et visiit on kinnitus pikaajalisele koostööle kahe lähiregiooni ülikooli vahel.

Allakirjutatud koostööplaan 2012.-2013. aastaks käsitlebki ühistegevusi TÜ Narva, Pärnu ja Viljandi kolledžitega, PRÜ soove laiendada koostööd TÜ Euroopa kolledžiga ja vahetada kogemusi meie arstiteaduskonnaga.

Lisainfo:
Sirje Üprus