Põhjamaade evolutsioonipsühholoogia konverents tõi kokku eri valdkondade tipud

12.-13. septembrini 2013 toimus Tartus teine Põhjamaade evolutsioonipsühholoogia konverents (Nordic Evolutionary Psychology Meeting). Konverentsil osales üle 160 teadlase, kraadiõppuri ja tudengi 11 riigist. Kokku peeti Eesti biokeskuse ruumides selle valdkonna tippude poolt kahe päeva jooksul 11 täispikka loengut ning esitleti 26 posterettekannet.

Konverentsi ühe peamise organisaatori, zooloogia osakonna juhataja professor Raivo Männi sõnul oli see üritus tähelepanuväärne just selle poolest, et tõi kokku hulgaliselt sedavõrd erinevate valdkondade – sotsiaalia ja bioloogia – esindajaid. Tasub meenutada, et alles mõni aastakümme tagasi valitses nende kahe osapoole vahel inimese käitumise mõistmises ja tõlgendamises lepitamatu vastasseis, mis hoolimata selle pehmenemisest pole lõplikult kadunud tänaseni.

Evolutsioonipsühholoogia on uus ja kiiresti arenev sünteetiline teadusharu, mis rajab silda nende kahe valdkonna vahele. Konverents oli kahtlemata suur samm edasi täieliku üksteisemõistmise suunas.

Konverentsi korraldasid ökoloogia ja maateaduste instituudi zooloogia osakond, maateaduste ja ökoloogia doktorikool, psühholoogia instituudi käitumis-, sotsiaal- ja terviseteaduste doktorikool ning bioloogilise mitmekesisuse tippkeskus.

Konverentsi trükisega ning ettekannete kokkuvõtetega saab tutvuda sündmuse veebilehel.

Lisainfo: professor Raivo Mänd, zooloogia osakonna juhataja, tel: 737 5070, e-post: raivo.mand@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja