Põhjamaade rektorid kogunevad ümarlauaaruteluks

Tartu Ülikooli uue füüsikahoone avamise puhul kogunevad Põhjamaade rektorid esmaspäeval, 25. augustil Physicumis (Ravila 14c), et vahetada kogemusi rahastamisreformide, ülikoolide vahelise koostöö ning tiheneva konkurentsi üle kõrgharidusmaastikul.

Viimastel aastatel on mitmed Euroopa ülikoolid teinud suuri juhtimis- ning struktuurireforme. Tartu Ülikooli poolt kokku kutsutud ümarlaual arutletakse ühiselt ülikoolide rahastamise, juhtimismudelite, koostöö ja konkurentsi tasakaalu säilitamise ning reformide ja fookustumise vajaduse üle spetsialiseeruvas maailmas.

Ümarlauaarutelule oodatakse 15 rektorit ja prorektorit nii Tartu Ülikooli Läänemere piirkonna partnerülikoolidest kui Eesti ülikoolidest, samuti mitmeid Eesti kõrgharidus- ja teaduselu juhte.

Arutelul saavad sõna Turu Ülikooli rektor professor Kalervo Väänänen, Uppsala Ülikooli prorektor professor Anders Malmberg, Kieli Ülikooli rektor professor Lutz Kipp, Uurali Föderaalse Ülikooli rektor dr Victor Koksharov ning haridus ja teadusministeeriumi kõrghariduse ja teaduse asekantsler Indrek Reimand.

Pärast arutelu tutvuvad külalised Tartu Ülikooli Maarjamõisa teaduslinnakuga ning osalevad Physicumi pidulikul avamisel.

Kell 9.30 algav rektorite ümarlauaarutelu ning sellele järgnev uue füüsikahoone avamine on otseülekandena jälgitavad UTTV vahendusel.

Lisainfo: Reesi Lepa, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, telefon 737 6123, 504 4190, e-mail reesi.lepa@ut.ee.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist