Prantsuse keskkonnateadlane Bernard Vincent peab TÜ ajaloo muuseumis loengu

21. novembril kell 18 peab Tartus erakorralise loengu Prantsusmaa Keskkonnauuringute Keskuse CEMAGREF teadlane Dr. Bernard Vincent, kes on uurinud põllumajanduslikest valglatest toitainete (peamiselt lämmastiku ja fosfori) ning pestitsiidide väljakannet.

Tema üheks oluliseks uurimisteemaks on olnud ka märgalades toitainete sidumine ning petsitsiidide lagunemine.

"Kõigil neil teemadel on Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi geograafia osakonnas viimase paari kümnendi vältel sarnaseid uuringuid tehtud, mistõttu Dr. Vincenti ettekanne teemal "Pesticide de-contamination of drainage waters by use of constructed wetlands" on kindlasti oluline ning uusi teadmisi andev, " selgitab loengu moderaator, Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi geograafia osakonna juhataja Ülo Mander.

Loeng toimub TÜ ajaloo muuseumi konverentsisaalis ning on osalejatele tasuta.

Kadri Kasterpalu
kommunikatsioonispetsialist