Presidendi teenetemärkide saajate seas on mitmed Tartu Ülikooli liikmed

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 102. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid 114 inimesele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Teenetemärgi saajate hulgas on ka mitmed Tartu Ülikooli liikmed.

Valgetähe III klassi teenetemärgi saab akadeemik, professor, Tartu Ülikooli keemia instituudi direktor Enn Lust.

Valgetähe V klassi teenetemärgi saavad Tartu Ülikooli liikumislabori juhataja, tervisekasvatuse lektor Merike Kull, Tartu Ülikooli eesti ajaloo dotsent Ago Pajur, Tartu Ülikooli genoomika instituudi asedirektor, populatsioonigeneetika vanemteadur Kristiina Tambets, Tartu Ülikooli Narva kolledži eelkooli pedagoogika assistent Lehte Tuuling.

Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgi saab peremeditsiini professor, Tartu Ülikooli peremeditsiini ja rahvatervise instituudi juhataja Ruth Kalda.

Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi saab Tartu Ülikooli radioloogia assistent Mare Lintrop.

Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgi saab Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kultuurikorralduse assistent Piret Aus.