Professor Jaan Sootaki juubelikonverentsiks valmis kogumik "Nullum ius sine scientia. Festschrift für Jaan Sootak"

Juubelikonverentsiks üllitati kogumik "Nullum ius sine scientia. Festschrift für Jaan Sootak", milles avaldatud bibliograafia võtab kokku olulisema enam kui 300 teaduspublikatsioonist.

Kogumiku essõnas kirjutab õigusteaduskonna dekaan prof. Kalle Merusk: " ...prof. J. Sootaki peamisteks uurimisvaldkondadeks on inimelu ja inimväärikuse kriminaalõiguslik kaitse, kriminaalpoliitika ning Eesti kriminaalõiguse ja kriminaalõigusreformi teaduslikud alused. Professor J. Sootaki teeneks on, et ta on viinud Eesti karistusõigusteaduse "Euroopa kaardile" arendades väliskontakte, nii rahvusvahelistel konverentsidel ja foorumitel esinemiste kui ka osalemise kaudu mitmetes rahvusvahelistes teadusorganisatsioonides. Ta oli üks juhtivaid autoreid, kes töötas välja Eesti kriminaalõigusreformi teaduslikud alused, koostades kriminaalõigusreformi kontseptsiooni, mis oli aluseks karistusseadustiku eelnõule."

"Võib ilma kahtluseta väita, et teadlane, kellel on õnnestunud realiseerida oma teaduslikud ideed praktikas, on täitnud oma missiooni ühiskonna ees" lisab TÜ õigusteaduskonna dekaan Kalle Merusk.

Konverentsi avavad Riigikohtu esimees Märt Rask ja riigi peaprokurör Norman Aas. Tartu Ülikooli raamatukogus avataval näitusel "Kes on Eesti kriminaalõiguse taga?" kõnelevad rektor prof Alar Karis, riigikohtunik Jüri Ilvest ja näituse koostaja Kärt Miil.

Arvukad õpilased ja kolleegid eesotsas justiitsminister Rein Langiga õnnitlevad juubilari nii konverentsil kui ka järgneval koosviibimisel.

Vt juubelikonverentsist programmi teaduskonna kodulehel: http://oigus.ut.ee/et

Lisainfo: TÜ õigusteaduskonna direktor Peep Pruks (tel 510 5511)

Ande Etti
TÜ pressiesindaja