Professor Jüri Alliku avalik ettekanne religioosse mõtlemise võimalikkusest

Kolmapäeval, 11. oktoobril kell 17.00 peab TÜ eksperimentaalpsühholoogia professor Jüri Allik TÜ peahoones ettekande "Kas religioosne mõtlemine on olemas?".

„Psühholoogias on tavaline pakkuda välja mõtlemise erinevaid esinemisvorme ühe või teise nähtuse seletamiseks. Religiooni eristab teistest elu vormidest, milles inimene saab eksiteerida, mitte niivõrd mõtlemine, kuivõrd uskumused, arvamused, emotsioonid ja väärtused, mis ei pruugi alluda ratsionaalsele analüüsile. Samas, leida mingi eriline tunnus, mis eristab religioosset mõtlemist kõigist teistest, näib üsna lootusetu ülesanne, kuid see meie eesmärk on,“ tutvustab oma ettekande teemat professor Jüri Allik.

Ettekanne toimub Eesti akadeemilise usundiloo seltsi egiidi alt Tartu ülikooli peahoones, ruumis 139. Seltsi eesmärgiks on arendada usundite ja religioossuse akadeemilist uurimist ning tuua selles tegevuses kokku eri distsipliinide uurijaid.

Ettekannet kuulama on oodatud kõik huvilised ning selle tarvis eelregistreerima ei pea.

Lisainfo: Madis Arukask, EAUSi president, Madis.arukask@ut.ee

Maria Kristiina Prass