Raamatukogus avatakse Eesti Kunstiakadeemia 100. sünnipäevale pühendatud näitus

Teisipäeval, 16. septembril kell 16.00 avatakse TÜ raamatukogu näitusesaalis Eesti Kunstiakadeemia 100. sünnipäevale pühendatud näitus „100 aastat kunstiharidust Tallinnas. EKA 100, ERKI raamatud ja raamatugraafika Tartu Ülikooli raamatukogu ja Mart Lepa kunstikogu kogudest“.

Eesti Kunstiakadeemia sajandat sünnipäeva tähistav näitus keskendub kooli graafika erialale ja haarab valiku raamatukunstist. Ehkki graafikat oli võimalik Kunstiakadeemias õppida varemgi, toimis süvendatud õpe ja võimalus spetsialiseeruda raamatukujundusele sõjajärgsel perioodil. Õppe- ja  diplomitöödena valminud pisikese trükiarvuga kaunid raamatud on ühelt poolt kahtlemata bibliofiilsed haruldused. Ent nad on nn kunstnikuraamatutena ka võluvad kunstiteosed, pakkudes võimalust piiluda paljude tuntud graafikute loometee algusesse. Näitusel näeb raamatute kõrval ka illustratsioone, kujunduste fragmente ja eksliibriseid.

Näitus jääb avatuks 15. oktoobrini 2014.

Lisainfo: Ilona Smuškina, TÜ raamatukogu turundusjuht, tel 737 5749, e-post: ilona.smuskina@ut.ee;
Malle Ermel, TÜ raamatukogu käsikirjade ja haruldaste raamatute osakonna juhataja, tel 737 5744, e-post: malle.ermel@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja