Rahvusvaheliselt matemaatikaolümpiaadilt neli diplomit

Eesti võistkond naasis 4.–16. juulini Argentinas toimunud rahvusvaheliselt matemaatikaolümpiaadilt nelja diplomiga. Parim osaleja jäi medalist vaid punkti kaugusele.

Kuueliikmeline Eesti võistkond tõi seekordselt rahvusvaheliselt matemaatikaolümpiaadilt koju neli diplomit. Medalipiiriks oli sel aastal kinnitatud 14 punkti, millest meie parim osaleja vaid punkti kaugusele jäi. Kokku osales võistlejaid 100 riigist.

„Mitteametlikus riikide arvestuses, kus pingerida moodustatakse võistlejate punktide summade alusel, jäi Eesti pigem tagasihoidlikule 68. kohale,“ ütles võistkonna üks juhendajatest, TÜ arvutiteaduse instituudi lektor Härmel Nestra. „Samas piirkonnas leiame aga ka meie lähinaabrid Leedu, Läti, Taani, Soome ja Rootsi, kes asuvad 58.–71. koha vahemikus,“ lisas Nestra.

Eesti õpilaste seas oli 13 punktiga parim Tallinna Reaalkooli 11. klassi lõpetanu Janno Veeorg, kes sai diplomi (ametlikult „Honourable mention“) ühe ülesande täislahenduse eest. Diplomi pälvisid ka Tallinna Inglise Kolledži 11. klassi lõpetanu Kaur Aare Saar, Tallinna Reaalkooli 11. klassi lõpetanu Sandra Schumann ja Tallinna Tõnismäe Reaalkooli 11. klassi lõpetanu Aleksandra Jartseva. Eestist osalesid veel Pärnu Koidula Gümnaasiumi 11. klassi lõpetanu Kristo Ment ja Tallinna Reaalkooli 9. klassi lõpetanu Joonas Kalda. Võistkonda juhendasid TÜ arvutiteaduse instituudi lektor Härmel Nestra ja TÜ matemaatika instituudi lektor Indrek Zolk.

Tänavune rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad toimus 4.–16. juulini Mar del Platas, Argentinas. Võistluspäevad olid 10. ja 11. juuli, kummalgi päeval anti nelja ja poole tunni jooksul lahendamiseks kolm rasket ülesannet.

Võistluse avalikud andmed (sh ülesanded ja täielikud tulemused) leiab ametlikult koduleheküljelt http://www.imo-official.org.

TÜ Teaduskool koordineerib üle-eestiliste aineolümpiaadide korraldamist ning valmistab õpilasi ette rahvusvahelisteks olümpiaadideks.

Lisainfo: Härmel Nestra, TÜ arvutiteaduse instituudi lektor, 737 5428, harmel.nestra@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja