Rahvusvahelises suvekoolis lahatakse Euroopa Liidu-Vene suhteid

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40619","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Sel ja järgmisel nädalal toimub Tartu Ülikoolis Euroopa Poliitikauurimise Ühenduse (ECPR) rahvusvaheline suvekool, kus arutletakse, kes, kuidas ja miks mõjutavad Euroopa Liidu ja Venemaa vahelisi suhteid.

TÜ sotsiaalteaduskonna dekaani ja suvekooli direktori prof Eiki Bergi hinnangul on suvekooli toimumine Tartus Ülikoolile suureks tunnustuseks. "See üritus tõestab, et Tartu Ülikool on rahvusvaheliste suhete valdkonnas kaardil ja eksperte ei pea kaugelt otsima – nad on olemas nii Soomes, Venemaal kui ka Eestis," rääkis prof Berg.

Rahvusvahelise suvekooli eesmärk on tõsta doktorantide kompetentsi Euroopa Liidu-Vene suhete uuringute osas. Selleks osalevad 11 erinevast riigist pärit doktorandid erinevates debattides ja seminarides, tutvuvad valdkonna uuemate uuringutega ning tähtsamate koostöölepingute ja poliitiliste seisukohtadega EL-Vene suhetes, kohtuvad inimestega, kes on valdkonna suhete kujundamisega otseselt seotud jne. Iga osaleja saab tutvustada ka enda uurimisprojekte.

Suvekoolis osalejaid juhendavad teadlased neljast riigist: prof Eiki Berg (Tartu Ülikool) ja dr Maria Mälksoo (Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus) Eestist, prof Pami Aalto (Tampere Ülikool) ja dr Hiski Haukkala (Soome välisministeerium) Soomest, dotsent Alexander Astrov (Kesk-Euroopa Ülikoo, Budapest) Ungarist ning dotsent Viatcheslav Morozov (Peterburi Riiklik Ülikool) Venemaalt. Lisaks dr Kristi Raik Euroopa Liidu Nõukogu sekretariaadist.

Suvekool toimub 2.-16. augustini ning seda korraldab TÜ riigiteaduste instituut.

Lisainfo: prof Eiki Berg, rahvusvaheliste suhete teooria professor, 737 5311, eiki.berg@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja