Rein Taagepera pälvis Tartu aukodaniku tiitli

Tänasel Tartu linnavolikogu istungil nimetati Tartu aukodanikuks teadlane ja ühiskonnategelane, TÜ emeriitprofessor Rein Taagepera.

Emeriitprofessor Rein Taagepera oli üks Tartu ülikooli sotsiaalteaduskonna loomise eestvedajaid ning aastatel 1991-1994 selle esimene dekaan. Rein Taagepera tõi endaga kaasa uue akadeemilise mentaliteedi ja kvaliteetse õppetöö ülesehituse ning andis suure panuse sotsiaalteaduskonna rahvusvahelise avatuse edendamisse. Teadustegevuse kõrval on Rein Taagepera suur missioon olnud kaasa aitamine Eesti iseseisvuse taastamisel, alates 1987. aastast on ta aktiivselt osalenud Eesti ühiskondlikus ja poliitilises elus.

Aukodaniku nimetused koos sellega kaasneva Tartu Suurtähega ja Tartu Tähed antakse üle 23. veebruaril Eesti Vabariigi 99. aastapäevale pühendatud aktusel Vanemuise kontserdimajas.

Tartu linna aukodaniku nimetus on auavaldus Tartu linnale elutööna osutatud väljapaistvate teenete eest. Tartu Täht antakse Tartu linnale osutatud eriliste teenete eest.

Lisainfo: Rein Taagepera, TÜ emeriitprofessor, 737 5338, rein.taagepera@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp