Rektor tunnustas noorte algatust raamatu „Matemaatika õhtuõpik“ koostamisel

Esmaspäeval, 16. detsembril kell 14.00 tunnustas Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm TÜ kunstimuuseumis raamatu „Matemaatika õhtuõpik“ autoreid initsiatiivikuse eest uuendusmeelse raamatu kirjutamisel ja seeläbi noortes reaalainete vastu huvi tekitamise eest.

Kohtumisel andis Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm noortele autoritele üle ülikooli tänukirja ja stipendiumi. Volli Kalm avaldas lootust, et matemaatikute initsiatiiv leiab rohket järgimist. Rektori sõnul on „Matemaatika õhtuõpiku“ loomine eeskujuks tõstmist vääriv üliõpilasalgatus: „Ei ole just tavaline, et üliõpilased kirjutavad omal vabal tahtel õpiku sageli raskeks ja elukaugeks peetava aine jaoks.“

TÜ informaatika doktorant Kristjan Korjus, matemaatika doktorant Prantsusmaal Lyonis Juhan Aru ja TÜ semiootika ja kultuuriteooriate magistrant, kunstnik Elis Saar ütlevad raamatut tutvustades, et iseseisvaks lugemiseks mõeldud õhtuõpiku idee on selgitada, kust pärinevad gümnaasiumiastme matemaatika õppekavas esinevad mõisted ja meetodid ning kuidas neist mõelda: „Tihti oleme lisanud raamatusse seiku ajaloost ja argielust. Nii on õhtuõpiku eesmärk tuua matemaatika õppimisse rohkem rõõmu ja elulisust, näidata, kuidas „kuiv“ matemaatika võiks moodustada üsna kasuliku ning huvitava osa igaühe elust.“

„Matemaatika õhtuõpik“ on ühisrahastusplatvormi „Hooandja“ üks edukamaid projekte, kus vaid nädalaga koguti matemaatikaõpiku väljaandmiseks vajaminev raha, 7400 eurot. Projekti lõpuks oli ideed toetanud 451 hooandjat 13 213 euroga.

Loe projekti kohta lähemalt raamatu kodulehelt või „Hooandjast“.

Vaata ka, mida Kristjan Korjus Ringvaate saates raamatust rääkis.

Vaata ka Andres Tennuse pilte rektori tänuüritusest.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja