Saksa filoloogid esitlevad Berliinis ilmunud kogumikku "Piirilkõndijad"

Kolmapäeval, 15. septembril esitleb TÜ saksa filoloogia osakonna dotsent Eve Pormeister oma Berliinis ilmunud raamatut "Grenzgängerinnen. Gertrud Leutenegger und die schreibende Nonne Silja Walter aus der Schweiz" ("Piirilkõndijad. Gertrud Leutenegger ja kirjutav nunn Silja Walter Šveitsist"), mis heidab pilgu kahe Šveitsi naisautori kirjanduslikule loomingule ning nende esteetilis-poeetilistele nägemustele. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39284","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Eve Pormeistri hinnangul iseloomustavad Leuteneggerit ja Walterit paeluvad keelekujundid ning mõttekäigud, mis ei lumma ainult oma maa lugejaskonda. "Raamatu üks eesmärke ongi nende loomingu laiem tutvustamine saksakeelses kultuuriruumis ja teiste maade germanistide hulgas," ütles Pormeister.

"Piirilkõndijad" koosneb eri teaduslikes ajakirjades, konverentside kogumikes, autori enda väitekirjas ning ¨veitsi kirjanduse kogumikus ilmunud artiklitest ja uurimustest, mis antud väljaande tarbeks on eraldi toimetatud ja täiendatud. Raamat sisaldab ka mõlema autoriga Šveitsis tehtud intervjuusid.

Eve Pormeister (s. 1956) on TÜ saksa filoloogia osakonna uuema saksakeelse kirjanduse dotsent. Ta on lõpetanud Leipzigi ülikooli ning töötab alates aastast 1980 Tartu Ülikoolis.

Raamatu andis välja Saxa Verlag, ilmumist toetas Tartu Ülikool. Esitlus toimub TÜ saksa filoloogia osakonna raamatukogus (Ülikooli 17-105, Paabel) 15. septembril kell 16.

Lisainfo: Eve Pormeister, saksa filoloogia osakonna dotsent, tel 5557 1419

Anneli Miljan