SAKSAMAA NOORSOOKIRJANIK JANA HENSEL ESINEB TARTU ÜLIKOOLIS AUTORILOENGUGA

Autor esitab katkendeid oma raamatust "Zonenkinder" (2002), milles ta kirjeldab oma lapsepõlve Saksa Demokraatlikus Vabariigis, mälestusi Berliini müürist ning kohanemisprotsessi pärast selle langemist.
Jana Hensel (28) nimetab ise oma põlvkonda "esimesteks läänesakslasteks Ida-Saksamaalt". Põlvkond, kes on kohanenud "läänega" ning juba unustanud oma ajaloolise tausta. Biograafiline jutustus noorusest, millest pool möödus Saksa DV-s ja teine pool taasühinenud Saksamaal, kutsus esile üheaegselt nii vaimustust kui ka nördimust ning viis paljude diskussioonideni üle kogu Saksamaa.

Autoriloengu korraldavad Tallinna Saksa Kultuuriinstituut / Goethe Instituut, Tartu Saksa Kultuuri Instituut ja TÜ saksa filoloogia õppetool.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht