Seitsmes Loodusfestival keskendub koostööle looduses

Tänavune Loodusfestival toimub 7.–13. juunini üle Eesti. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama kestlikke tarbimis- ja käitumisharjumusi. Sel aastal on festivali põhiteema koostöö looduses.

Loodusfestivali programm on võrreldes varasemaga veelgi kasvanud ja sündmusi korraldab juba rohkem kui 20 loodusvaldkonnas tegutsevat asutust. Üle Eesti toimuvad filmiõhtud, seminarid, töötoad ja loodusvaatlused, saab nautida kunsti ja meelelahutust. „Loodusfestivali programmis põimuvad tihedalt loodus ja kultuur. Näiteks Eesti Rahvaluule Arhiivi töötajad meenutavad meile looduse ja inimeste suhete ajalugu rahvaluule kaudu ning Pernova Hariduskeskuse vahendusel saab osa rannaniidu ja -pargi kujunemisloost,“ tutvustas festivali projektijuht Kaarin Hein.

„Mitmesuguseid üritusi toimub nii Tallinna Loomaaias kui ka Tallinna Botaanikaaias, Eesti Maaülikooli üksustes, Lodjakojas, Tartu Loodusmajas ja teistes põnevates paikades. Programmist leiab nii üllatusi kui ka juba traditsiooniks muutunud sündmusi, ja nii lõppeb festival ka sel aastal Linnujämmiga,“ lisas Hein.

Loodusfestivali kavas on ka traditsiooniks saanud loodusvaatluste maraton, mis sellel aastal leiab aset 12. ja 13. juunil. Taas kord saavad kõik huvilised avalikel vaatlusaladel üle Eesti teha juhendajate kaasabil tutvust loodusvaatlusega. Maratoni käigus tehtavad vaatlused sisestatakse elurikkuse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad.

Festivalikavaga saab tutvuda Loodusfestivali kodulehel.

Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival on Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 programmi kandidaat. Festival sai alguse 2015. aastal, kui toimus Tartu loodusnädal. Aasta hiljem kasvas ettevõtmine suuremaks ja nimetati ümber Tartu loodusfestivaliks. 2018. aastast on festivali tegevused leidnud aset ka väljaspool Tartut ja sündmus kannab nime Loodusfestival.

Lisateave: Kaarin Hein, Loodusfestivali projektijuht, 5326 8096, loodusfestival@ut.ee