Selgunud on Tartu Ülikooli maskotikonkursi võidutöö

16. detsembrini kestnud avalikus hääletusvoorus said kõik ülikoolipere liikmed maskotikonkursil valida kolme kavandi vahel, mille oli välja sõelunud hindamiskomisjon. Nüüdseks on kõik hääled üle loetud ja võidutöö on Tiksu.

Avalikku hääletusvooru jõudsid Markus Tamme kavand „Öökull“, Hanna Marii Ilvese „Rebane“ ja Lennart Rikki „Tiksu“. Maskotivõistluse komisjon hindas võistlustöid analüüsides kavandi semiootilist, kultuurilist ja ajaloolist tausta.

„Laekunud kavandite seast kolme välja valida oli keeruline. Esmalt pidime osa kavandeid välistama – lähtusime sellest, et sama maskott poleks juba kasutusel mõnes muus asutuses. Seejärel valisime välja öökulli ja rebase, sest neil mõlemal on tugev sümboolne seos hariduse ja ülikooliga. Omanäoline Tiksu jäi teiste seast silma ja pidasime oluliseks ka tema avalikkuse ette tuua,“ kommenteeris hindamiskomisjoni liige Trine Tamm. Tiksu on eksootiline lind, kes olevat kolmel sügis- ja kevadsemestril loengusaali akna taga tudengitele seltsiks käinud.

Kokku andsid ülikoolipere liikmed 1597 häält: Tiksut eelistas 922, rebast 390 ja öökulli 285 hääletajat. Kõik hääled on üle kontrollitud ja iga hääletaja seos ülikooliga on tuvastatud.

Maskotiprojekti eestvedaja, Tartu Ülikooli turundusspetsialist Mariana Tulf ütles, et nüüd asutakse tegema tihedat koostööd Tiksu autoriga. „Arendame kavandit edasi ja üsna pea on kavas maskotti õmblema hakata. Soovime Tiksut ülikooliperele tutvustada juba kevadsemestril. Ta hakkab ülikooli liikmeskonda esindama mitmesugustel üritustel, näiteks lahtiste uste päeval, vilistlaste kokkutulekul, spordipäevadel ja rektori karika golfivõistlusel,“ sõnas ta.

Maskoti eesmärk on suurendada ülikooli liikmeskonna ühtekuuluvustunnet, toetada ülikooli eesmärkide elluviimist ning muu hulgas aidata populariseerida haridust ja teadust.

„Mul on hea meel, et ka Tartu Ülikoolil on nüüd oma sümboltegelane, kes saab kaasas käia kõikjal, kuhu lähevad ülikooli inimesed,“ lisas Trine Tamm. „See, et konkursile laekus sadakond kavandit, näitab, et maskotti oodati väga. Loodan siiralt, et võtame Tiksu enda sekka, et ta oleks osa meie ühtehoidvast akadeemilisest perekonnast,“ ütles ta.

Lisateave: Mariana Tulf, Tartu Ülikooli turundusspetsialist, 737 6271, mariana.tulf@ut.ee