Selgusid Eesti parimad noored filosoofiatundjad

Esikoha võitis Kai Tiitsaar, teiseks tuli Eveli Verev. Kolmanda koha saavutas Paul Kuuse Kadrioru Saksa Gümnaasiumist Tallinnas.

Tiitsaar ja Verev sõidavad Eestit esindama ka rahvusvahelisele filosoofiaolümpiaadile, mis toimub 22.-26. maini Helsingis. Käesoleva aasta teemaks on "Time and Cultural Heritage".

Filosoofiaolümpiaad tõi kokku kümme õpilast üle Eesti, kes olid pääsenud lõppvooru. Esimesel kahel päeval õpilasi koolitati ning valmistati võistluseks ette: osalejad said juhendajatelt nõu väitlemises, loogikas ja essee kirjutamises. Nädalavahetusel selgitati välja paremusjärjestus. Esimeses, kõige kaalukamas voorus, kirjutasid õpilased nelja tunni vältel võõrkeelse essee, teises voorus lahendati loogikaülesandeid, kolmandaks väideldi teemal "Majanduskriis toob kaasa moraali languse" ning neljandaks kontrolliti õpilaste filosoofia-alaseid teadmisi.

Olümpiaadi korraldasid Tartu Ülikooli Teaduskool, Eesti Filosoofiaõpetajate Selts koostöös Tartu Ülikooli eetikakeskuse ning Filosoofia ja semiootika instituudiga. Üritust toetas Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: Aire Vaher, TÜ eetikakeskus, tel 737 5426, aire.vaher@ut.ee ja http://www.teaduskool.ut.ee/fio.

Karin Volmer
pressiesindaja