Selgusid Eesti parimad noored keemiatundjad

Lõppvooru tulemuste põhjal arvati Eesti võistkonna kandidaatideks 16 õpilast, kes osalevad aprilli alguses valikvõistlusel. Valikvõistluse põhjal valitakse välja Eesti esindus XVII Balti keemiaolümpiaadiks (aprill 2009, Riia, Läti). Eesti võistkond 41. rahvusvahelisel keemiaolümpiaadil (18.-27. juuli 2009.a., London, Inglismaa) koosneb 4 võistlejast. Võistkonna kandidaadid valitakse Balti keemiaolümpiaadil võistelnud õpilaste hulgast.

Üleriigilise keemiaolümpiaadi võitjad olid: 12. klasside arvestuses Taavi Pungas Tallinna Reaalkoolist (õpetaja Andrus Kangro), 11. klasside arvestuses Gleb Široki Tallinna Õismäe Vene Lütseumist (õp. Pelageja Ozerova), 10. klassidest Katrina Sepp Miina Härma Gümnaasiumist (õp. Erkki Tempel) ja 9. klassidest Erik Tamre Tallinna Reaalkoolist (õp. Anu Ermann).

Olümpiaadist oli piirkonnavooru ja keemia lahtise võistluse tulemuste põhjal kutsutud osa võtma 101 õpilast. Viie tunni jooksul lahendati teooriaülesandeid ning järgmisel päeval toimus ekperimentaalne voor: 9. ja 10. klassile tiitrimine ning 11. ja 12. klassile orgaaniline süntees.

Üleriigiliste olümpiaadide korraldamist ja Eesti võistkondade osalemist rahvusvahelistel võistlustel finantseerib Haridus- ja teadusministeerium. Lisaks toetavad keemiaolümpiaadi omapoolsete auhindadega TÜ Keemia Instituut, YOGA LLC, MTÜ Loodusajakiri, kirjastus Avita, AS Eesti Gaas, AS Silmet, TBD Biodiscovery, Baltika Grupp ja AS Sangar.

Lisainfo: Jaak Nerut, füüsikalise keemia teadur, tel 737 6625, jaak.nerut@ut.ee ja www.teaduskool.ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja