SELGUSID MAGISTRIÕPPESSE VASTUVÕETUTE NIMEKIRJAD

Riikliku koolitustellimuse täitmiseks moodustatud õppekohtadele tunnistati vastuvõetavaks 791 üliõpilaskandidaati ja riigieelarvevälistele õppekohtadele tunnistati vastuvõetavaks 476 üliõpilaskandidaati.

Magistriõppesse laekus lõplike andmete kohaselt 1919 avaldust (1288 avaldust RE ja 631 avaldust REV õppekohtadele). Avalduste hulk võrreldes eelmise aastaga on jäänud samale tasemele.

Populaarsemad õppekavad olid kommunikatsioonijuhtimine, rahvatervishoid, ökoloogia ning elustiku kaitse, õigusteadus, psühholoogia, ajalugu, religiooniantropoloogia, Euroopa-Liidu � Vene uuringud. �Võrreldes eelmise aastaga on jätkuvalt populaarsed õigusteadus, ajalugu, religiooniantropoloogia, mis näitab ülikooli mitmekülgset populaarsust,� ütles TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo.

Tartu Ülikooli võetakse vastuvõtutingimusi täitmata vastu Eesti avalike ülikoolide kvaliteedileppega liitunud ülikoolide bakalaureuseõppe cum laude lõpetanud. Cum laude tulemuste alusel esitati Tartu Ülikooli kandideerimiseks 40 avaldust, eelmisel aastal 42. Populaarsemad õppekavad eritingimustel kandideerijate seas olid ajalugu, füüsika ja õigusteadus.

�Võrreldes varasemate aastatega saab sellel aastal tõdeda, et Tartu Ülikooli cum laude�de kõrval pürgivad meile õppima ka üliõpilaskandidaadid praktiliselt kõikidest kvaliteedileppega liitunud kõrgkoolidest,� rääkis Kaja Karo.

Magistriõppesse riigieelarvelisele õppekohale vastu võetud üliõpilaskandidaat on kohustatud õppimatulekust ülikooli teavitama Interneti-aadressi www.sais.ee vahendusel või kirjalikult hiljemalt 24. juulil 2009.

Riigieelarvevälisele õppekohale vastu võetud üliõpilaskandidaat peab teaduskonna dekanaadis, kolledži kantseleis või elektrooniliselt sõlmima õppeteenuse osutamise lepingu 31. juuliks 2009.

Lisainfo: Kaja Karo, TÜ vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee

Karin Volmer