Soome õpetajate ametiühingu liidrid kohtuvad õpetajakoolituse tudengitega

Huvilised Tartu ülikooli õpetajahariduse vallast on oodatud reedel, 13. veebruaril kell 10-12 Lossi 38-71 õpetajakoolituse üliõpilaste kohtumisele Soome õpetajate ametiühingu liidritega.

Soomes kuuluvad õpetajate ametiühingusse kõik õppetegevusega seotud inimesed alates lasteaiaõpetajatest kuni kõrgkoolide õppejõududeni. Soome delegatsiooni koosseisu kuuluvad ühingu esimees Olli Luukkainen, esimene aseesimees Kari Kinnunen ja rahvusvaheliste asjade koordinaator Anders Rusk. Oma Eesti visiidil avaldasid nad soovi kohtuda ka õpetajakoolituse üliõpilastega.

Kohtumise Eesti-poolne eestvedaja on Eesti haridustöötajate liidu juhatuse esimees Reemo Voltri. Kohtumisel antakse esmalt ülevaade Soome haridussüsteemist, eeskätt selle tugevustest ja ametiühingulisest tegevusest. Järgneb diskussioon, mida juhib haridusteaduste instituudi juhataja Äli Leijen. Diskussioonis käsitletakse mh ametiühingulist tegevust Eestis ja Eesti haridustöötajate liidu rolli.

Kohtumisest võivad välja kasvada ka koostöövõimalused Eesti ja Soome õpetajate ametiühingulise tegevuse osas.

Pärast kohtumist tutvutakse ka haridusuuenduskeskusega.

Kui oled huviline, siis registreeru kohtumisele siin.

Lisainfo: Pille Villems, TÜ Pedagogicumi koordinaator, tel: 516 9397, e-post: pille.villems@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja