„Star Treki“ tehiskeele seaduspärade uurimine selgitas parimad noored lingvistid

25. ja 26. aprillil peeti Tartus lingvistikaolümpiaadi lõppvoor, millest võttis osa 34 eelvooru parimat 9.–12. klassi õpilast ja neli külalisõpilast Lätist.

Olümpiaadi ülesanded käsitlesid suulu ja armeenia keelte grammatikanähtusi, luganda keele häälikuõpetust, vanakreeka algebratehete märkimise viisi ja „Star Trek“ seriaali jaoks loodud klingoni tehiskeele seaduspärasid.

Head loogilist mõtlemist ja analüüsivõimet nõudvate ülesannete lahendamisega sai kõige paremini hakkama Joonas Jürgen Kisel vanalinna hariduskolleegiumi 10. klassist. Teise koha teenis Robert Nõmman Gustav Adolfi gümnaasiumi 10. klassist, kolmandaks tuli Britta Pung Tallinna 21. kooli 12. klassist ning neljanda koha sai Linda Freienthal Vinni-Pajusti gümnaasiumi 12. klassist.

Täielikud tulemused leiab TÜ teaduskooli lehelt.

Lisaks olümpiaadivõistlusele tutvusid osalejad ka pärsia keele ja kirjasüsteemiga ning muistsete ladina pealiskirjadega.

Lõppvooru neli parimat õpilast arvati Eestit rahvusvahelisel lingvistikaolümpiaadil (ILO) esindavasse võistkonda. ILO2015 viiakse läbi 20.–24. juulil Bulgaarias.

Lingvistikaolümpiaadi läbiviimist rahastas haridus- ja teadusministeerium ning korraldas Tartu ülikooli teaduskool.

Lisainfo: Olga Gerassimenko, TÜ teadur, žürii esimees, e-post: olga.gerassimenko@gmail.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja