Startup Labi ideehäkatonil olid fookuses tervishoiuvaldkonna ideed

Tartu Ülikooli Startup Labi äriideede arendamise programmi Starter Tartu uus hooaeg algas 26. septembril ideede häkatoniga, kuhu kogunes üle 150 osaleja. Häkatonil osalesid ettevõtlusest huvitatud tudengid ja õpilased. Esitleti oma ideid, liituti meeskondadega ja juba samal õhtul asuti tööle ettevõtte loomise kallal.

Ürituse avasid inspireerivad esinejad. Idufirmade kogukonna juht Ermo Tikk tutvustas lähemalt Tartu kogukonda ja tervishoiuvaldkonna idufirma asutaja Kadri Haljas jagas oma kogemust firma Triumf Health loomisel.

Seejärel said kohaletulnud võimaluse oma ideid tutvustada. Kokku esitleti 34 erineva valdkonna ideed. Päevajuht Harald Lepisk julgustas kõiki omavahel suhtlema ja tema eestvedamisel moodustati 20 meeskonda. Ligi pool meeskondades välja pakutud ideedest oli seotud tervishoiuvaldkonna teenustega. Näiteks esitasid noored mõtteid, kuidas ravida tõhusamalt depressiooni, leevendada nahaprobleeme, jälgida hapnikutaset kehas ja pakkuda teenuseid vanurite igapäevaseks aitamiseks.

Üks Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistriõppe esimese aasta üliõpilane pidas sellises formaadis üritust väga põnevaks ja osa ideid väga lennukaks. Teaduskonna kahe bakalaureusetudengi sõnul oli häkaton väga meeldiv ja üks neist kahetses, et ta kartis oma ideed lavale esitlema minna. Õnneks on kõigil võimalus juba järgmises Starter Tartu töötoas oma ideid esitleda.

Viimases, ideede esitlemise voorus tunnustati ka parimaid tervishoiuvaldkonna meeskondi, kes võiksid olla võimalikud kandidaadid sõitmaks Poola Lódźi Meditsiiniülikooli üritusele Forge of Talents.

Üritust toetas Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 555 87359, andres.vaher@ut.ee